Chorvátsko ustupuje po nerozhodnom výsledku 2-2 so Slovenskom | futbalové správy

Osijek: Chorvátsko po remíze 2:2 doma so Slovenskom v pondelňajšom zápase H-skupiny znížilo svoje nádeje na automatickú kvalifikáciu o postup na MS 2022 a v súboji dvoch tímov o prvé miesto zaostalo za Ruskom o dva body.
Rusi, ktorí majú z ôsmich zápasov na konte 19 bodov, zdolali Slovinsko 2:1 a zdolali Chorvátsko, ktoré sa dvakrát vrátilo k Slovákom a po kontrole VAR neuznalo neskorý gól.
Rusko a vicemajstri MS 2018 mali istotu minimálneho postupu do play-off, pričom tretie Slovensko a štvrté Slovinsko získali po 10 bodov bez šance na prienik na prvé a druhé miesto.
Rusko hostí Cyprus a Chorvátsko navštívia Maltu v predposlednom kole zápasov 11. novembra pred ich prvým dvojzápasom o tri dni neskôr v pravdepodobne rozhodujúcom súboji o automatické miesto na budúcoročnom šampionáte v Katare.
Chorváti dominovali v prvom polčase proti silnému Slovensku, no dvakrát prechladli, keď hosťujúci brankár Marek Rudak predviedol niekoľko dobrých lôpt na druhom konci.
A krídelník Ivan Schranz skóroval v 20. minúte od modrej po parádnom centri Mareka Hamšíka, kým sa o päť minút neskôr po rohovom kope Luku Modriča pozrel na vyrovnanie Andrej Kramarič.
Hostia opäť skórovali v 45. minúte Lukasom Haraslinom, ktorý dostal čas a priestor na strelu z tesnej blízkosti žrde.
Modrič vyrovnal v 71. minúte improvizovaným priamym kopom, ktorý prešiel cez múr, kým striedajúci Nikola Vlasič v 83. minúte neprijal víťazstvo po tom, čo jeho strelu zblízka zrušil pre ofsajd Ivan Perišič.
Perišič zachytil nevyužité príležitosti a vratkú obranu domácich, po priznaní nemali priestor na chyby.
„Výsledok je nereálny, pretože sme celý čas dominovali a mali sme vyhrať, ale neexistuje žiadne ospravedlnenie pre inkasovanie dvoch ľahkých gólov,“ povedal novinárom. „Je to jednoduché, musíme vyhrať zvyšné dva zápasy, aby sme sa kvalifikovali.“
Tréner Zlatko Dalič povedal: „V predchádzajúcich šiestich zápasoch sme si udržali dve čisté kontá a dnes večer sme dvakrát inkasovali, keď sme prestali hrať vzadu, pričom sme nevyužili veľa šancí.
„Musíme ísť ďalej. Je to stále v našich rukách, proti Rusku to bude vo finále ťažké, ale dúfame, že sa dostaneme na vrchol.“