Čepele Saskatoon držia ropných kráľov a končia tak víťaznú sériu

Nebolo prekvapením, že Blades ukončili víťaznú sériu výhrou 5:3 vďaka hetriku Tristena Robinsa a 44 zákrokom brankára Nolana Maiera.

Obsah článku

Zdá sa, že Saskatoon Blades sa nezaujímajú o Edmonton Oil Kings, ktorí pred stredajším súbojom na Rogers Place ťahali 14-zápasovú víťaznú sériu.

Napokon to bol Saskatoon, ktorý poslúžil ropným kráľom pri ich poslednej prehre, keď 4. februára pohodlne vyhral v SaskTel Center.

Preto nebolo prekvapením, že Blades ukončili hviezdnu víťaznú sériu Oil Kings v základnej časti víťazstvom 5:3 vďaka hetriku Tristena Robinsa a 44 zákrokom skúseného brankára Nolana Maiera.

Sebastian Cosa zachránil pri prehre 22 lôpt pre Oil Kings.

„Ich brankár hral naozaj dobre a predviedol im skvelé zákroky v správnom čase,“ povedal Brad Lauer, hlavný tréner Oil Kings. „Myslel som si, že sme si vytvorili veľa šancí. Myslím si, že sme mohli byť občas kreatívnejší v útočnom pásme, je to tím, ktorý kryje muža proti mužovi a myslím si, že niektoré veci sme mohli urobiť inak.“

„Myslím si, že v ofenzíve sme si vytvorili veľa dobrých šancí. V defenzíve musíme popracovať na niekoľkých veciach.“

Pre Blades to bolo dôležité víťazstvo, ktoré bojuje s Moose Jaw Warriors o štvrté miesto vo Východnej konferencii a výhodu na ľade doma v prvom kole play off Western Hockey League.

Medzitým to bola pre Oil Kings ich prvá nevýhoda za takmer šesť týždňov a znížila svoj náskok na čele hodnotenia Východného okresu na štyri body pred Winnipeg Ice.

READ  Junior World: Bédard, Kanada vyraďuje Slovensko v Orascom Telecom

Toto (séria víťazstiev) je pre túto skupinu úžasná vec,“ povedal Lauer. „Cestou sme mali nejaké zranenia a myslím si, že ako skupina sme hrali naozaj dobre. Predviedli sme dobrú hru z hĺbky útočníkov a to sa nedá len s dvoma hráčmi.“

„Počas série bola naša hĺbka dobrá a náš tím podal dobrý výkon a za ten čas urobil veľa dobrých vecí.“

Brandon Lisowski rýchlo rozohral Blades a svojou prvou strelou v zápase strelil gól.

Galen Loebin vyrovnal tesne nad polovičkou, využil Meyerovu chybu na to, aby zahral skládku.

Mayer prenechal puk svojmu mužovi obrany Tannerovi Molendijkovi, no ako prvý sa k nemu dostal Josh Williams a sústredil ho na Luypena, ktorý vybral vzdialenejší roh a strelil svoj 26. gól v sezóne.

„Myslím, že dnešný večer bol lekciou pre našu skupinu,“ povedal Luypen. „Niekedy, keď hráte správnym spôsobom a dominujete, ale disk vám neposkakuje, nemôžete byť frustrovaní. Musíte sa toho len držať a to bolo naše hlavné zameranie na lavičke, aby sme zostali pozitívni a nájsť spôsoby, ako pokračovať v boji a pokračovať v presadzovaní.

„Dokázali sme to do tretice, ale dnes večer to zjavne nebolo dosť dobré.“

Robbins vrátil vedenie Blades o štyri minúty v druhej minúte, keď prebral dlhú prihrávku od brankára a vyrazil strelu Kosa.

Robbins pridal svojich druhých päť minút od konca tretiny a prudkou strelou popri Koussa upravil na 3:1.

„Nakoniec sa všetko dobré musí skončiť, nemyslím si, že očakávame víťazstvo v každom zápase,“ povedal obranca Oil Kings Luke Prokop, ktorý odohral svoj 200. zápas vo WHL. „Brankár je skúsený brankár a myslím si, že má viac ako ja (206), čo je zriedkavé. Keď sa takýto chlapík rozpáli, je ťažké dostať sa dnu a dostať dva góly. Urobili sme tlak v v treťom polčase, ale nebolo to dosť dobré.“

Dylana Guintera podrazil pri rozchode Molendyk necelé štyri minúty pred tretím polčasom, no nedokázal využiť nariadenú penaltu.

Robbins, výber v druhom kole za San Jose Sharks v roku 2020, skompletizoval hetrik o chvíľu neskôr, keď si jeho strela z jamky našla cestu do Cosy a postúpila 4:1.

Justin Surdev znížil rozdiel na 4:2 strelou z úvodnej časti len sedem minút pred tretinou, potom Loebin pridal svoj druhý strelou, ktorá povzbudila, no stále stačila na to, aby Mayer dribloval a ťahal Oil Kings do brány. Do konca tretiny zostáva viac ako osem minút.

Keďže zápas zrejme skončil, šéf Blades Brennan Son požiadal o konečný termín na preskupenie svojich síl v rámci prípravy na nadchádzajúci útok.

Podarilo sa im to, keď Oil Kings tvrdo tlačili na vyrovnanie, no Molendyk vsietil do prázdnej brány s Kosom ako extra útočníkom, čím loptu zdvihol zo svojho konca.

„Odohrali sme dobrý hokej, ale najlepšie sme boli v posledných 15 minútach tretieho polčasu,“ povedal Prokop. „Samozrejme, že nie je dosť dobré uspieť proti takému tímu s brankárom, ktorý hrá rovnako dobre ako on.“

letná svetová mládež

Sourdif spolu s piatimi jeho spoluhráčmi rátali s pozitívnou skúsenosťou na majstrovstvách sveta juniorov počas vianočnej sezóny, ale náhradník Omicron pre COVID-19 turnaj zrušil.

Medzinárodná hokejová federácia sa o to pokúsi opäť v auguste, keďže potrebuje splniť svoje televízne záväzky, takže Sordef, Kosa, Jake Nebors, Gwynther a Kidn Guhli budú požiadaní, aby hrali za Kanadu, zatiaľ čo Jacob Demick bude hrať za Slovensko.

„Je to trochu iné, odoberá to vianočnú a novoročnú atmosféru, ktorá zvyčajne býva,“ povedal Sardeef. „Hrať v lete bude určite zvláštne a dúfajme, že na tomto turnaji nebudete mať žiadne zranenia, kým pôjdete do kempu NHL. Ale je na čo sa tešiť. Mali sme naozaj dobrý tím a určite chcel vyhrať zlato.“

READ  Slovenský národný rozhlas spúšťa novú športovú stanicu

V treťom kole výberu Floridy Panthers v roku 2020 absolvuje Sourdif ich kemp NHL v septembri. Guenther pôjde do Camp Arizona Coyotes (celkovo 9., 2021), susedia so St. Louis Blues (26. celkovo, 2020), Demek do Vegas Golden Knights (4. kolo, 2021), Guhle do Montrealu Canadiens (16. celkovo, 2020) a Kosa do Detroitu Red Wings (15. celkovo, 2021).

Účasť na dvojtýždňovom medzinárodnom turnaji uprostred prípravy na kempy NHL nemusí byť pre začínajúcich profesionálov ideálna situácia.

„Muži majú na to rôzne názory,“ povedal Sarif. „Pre mňa sa turnaj stane a vy sa pokúsite dostať do turnaja a pokúsite sa vyhrať zlatú medailu. Potom sa to všetko stane a potom idete do svojho kempu NHL a odtiaľ idete.“

E-mail: [email protected]

Na Twitteri: DerekVanDiest