Cameron Norrie: Brit č.1 sa pripravuje na French Open víťazstvom na Lyon Open | tenisové novinky

Cameron Norrie získal svoj štvrtý titul na okruhu ATP po tom, čo vo finále Lyon Open zdolal Slováka Alexa Mulkana v troch setoch; Britská jednotka teraz zamieri do Paríža na French Open, kde sa v pondelok v úvodnom kole predstaví s náhradníkom Manuelom Jennardom.

Posledná aktualizácia: 21.05.22 16:40

Cameron Norrie ukončil svoje čakanie na zisk prvého titulu na antuke

Najlepší nasadený Brit Cameron Norrie sa na tohtoročné French Open pripravil tým najlepším možným spôsobom, keď v sobotu víťazstvom na Lyon Open zakončil svoj štvrtý titul na okruhu ATP.

Najlepšie nasadený Nuri, ktorý vo vlaňajšom finále prehral so Stefanosom Tsitsipasom, sa vrátil zo straty druhého setu v tajbrejku a vyhral 6:3 6:7 (7:3) 6:1 nad Slovákom Alexom Mulkanom, ktorého trénuje bývalý Novak Djokovič. mentor Marian Vajda. .

Brit v druhom sete minul dva herné body, no odpovedal perfektným spôsobom.

Nouri, ktorý sa vyšplhal na svetovú 11. priečku, pridáva svoj štvrtý titul na okruhu ATP po zisku tretieho titulu začiatkom sezóny v Delray Beach, pričom sa dostal aj do finále v Acapulcu.

Nouri bol rád, že ukončil čakanie na zisk prvého titulu na antuke.

Vo svojom dvornom rozhovore povedal: „Je to môj prvý titul na antuke, takže to pre mňa veľa znamená.

„Nemôžem byť šťastnejší s tým, ako si tento týždeň všetko zvládal. Toto je zatiaľ ten najlepší pocit. Neviem prečo, je to také výnimočné, že nemôžem byť šťastnejší a teraz naozaj nemám slov.“

„Bola to skvelá atmosféra. Ďakujem všetkým, že ste prišli.“

Nouri dodal: „Tento týždeň som mal šancu uzavrieť zápasy v rovných setoch a urobiť veci jednoduchšie ako zvyčajne a nefungovalo to tak a mohol som to nechať ísť a reagovať.

„V treťom sete som napredoval naozaj dobre a je pekné prekročiť hranicu.“

Nouri stále hľadá veľký prelom na Grand Slame po tom, čo sa mu zatiaľ nepodarilo dostať cez tretie kolo French Open pri niekoľkých nešťastných remízach. V pondelok otvoril zápas proti francúzskej divokej karte Manuelovi Gennardovi.

Taliansko Martina Trevisanová Prvý titul na okruhu WTA v kariére pozbierala komplexným víťazstvom 6-2 6-1 nad Američankou Claire Liu v sobotu vo finále Grand Prix v Rabate.

Trevisanová, ktorá je na 85. mieste vo svetovom rebríčku, porazila na začiatku turnaja najlepšie nasadenú Garbine Muguruzovú a svoj moment využila vo finále, čím získala veľké body pred svetovou 92. Leiovou.

Nezabudnite nás sledovať na skysports.com/tennis, náš účet na Twitteri Vložiť tweet & Sky Sports – nech ste kdekoľvek! Teraz k dispozícii na stiahnutie na – iPhone a iPad A Android