Bronz na Slovensku berie National Kildare-Fitzsimmons of Kildare

Naše spravodajstvo z Kildare Athletics Games z Kildare National Tuesday.

Napísal Perry Williams

IT bolo za posledný týždeň ďalším dobrodružstvom v celej Európe pre írskych športovcov so stretnutiami v Holandsku, na Slovensku, vo Švajčiarsku, Švédsku, Nórsku a Taliansku. Jacob Ingbrigtsen uviazol na domácom trávniku na kratšej osemstovke a v Bergene skončil štvrtý s časom 1,47. Nie je to obvyklé víťazstvo, ktoré vidíme na 1500 m alebo viac.

Kildare, hráč AC John Fitzsimmons, ktorý minulý týždeň skončil na Slovensku tretí. Fotografia: Perry Williams

Atlét Kildare John Fitzsimmons pretekal na stretnutí PTS v Šamoríne na Slovensku. V kvalitnom poli skončil tretí časom 1,46,64, o niečo rýchlejší ako Ingebrigtsen. Rovnako ako mnohé preteky na 800 m boli pretekári zoskupení v prvom kole, pričom štyria pretekári mierne postúpili po 400 m. Do štartu pretekov zostávalo 200 m. Fitzsimmons bol v trojboji s Cataliom Teccinom (Taliansko) a Benom Pattisonom (Spojené kráľovstvo), pričom katarského atléta zostrelil čoraz rýchlejšie.

Okolo zákruty a rovno do domu to boli ešte kohokoľvek preteky. Fitzsimons sa pokúsil vyliezť vyššie a odviedol Tecureanu a Pattisona z dráhy 2. Obaja športovci odpovedali. Posledná jar na sérii videla Tecureanu, ktorý vyhral foto-finiš a umiestnil Fitzsimonovcov na tretie miesto. Ďalší dobrý beh pre neho. Na tom istom stretnutí bolo viac dobrých správ. Sarah Lavigne, šprintérka z Limericku, skončila druhá v behu na 100 m prekážok výkonom 12,94 m, kým Chris O’Donnell (Galloway) vyhral 400 m. 46,44.

Medzitým v Ženeve zabehol Israel Olatunde ďalších 100 m PB. Rím bol dejiskom prestížnej Diamantovej ligy a jediným aktérom bola írska herečka Ciara Magian. Ciara Magian skončila štvrtá a zajazdila najlepší čas sezóny na 1500 m s časom 4 minúty 5,44 sekundy v taktických pretekoch, ktoré vyhral Etiópčan Hirut Meshesha.

18 Kildareových medailí v štafetách Leinster

Ako kraj, Kildare nazbieralo 18 sád medailí z Leinster Relays, ktoré sa konali na trati Le Cheile v Leixlip minulú nedeľu. Ide o päť zlatých, osem strieborných a sedem medených. V skutočnosti sa zdá, že tri kluby z Provence zabalili všetky zlaté medaily. Sú to Rattawat, Kilkenny City Harriers a Crookstown Millview.

Crookstown-Millview bol obrovský úspech s deviatimi sadami medailí a tri z týchto tímov si odniesli zlato. Newbridge získal šesť sád medailí s dvoma z týchto zlatých medailí, zatiaľ čo iné kluby ako Clane, Suncroft a St Coca sa o medailové zisky podelili.

READ  Slovenská AVOD služba "Filmzie" spustená v USA cez Roku - Media Play News

Kildare má najhlbší celoklubový talent u dievčat do 9 rokov, o čom svedčí aj päť tímov župy v osemdráhovom finále. Clane AC bol vedúcim tímom, keď odohral úžasný finálový zápas o zisk bronzovej medaily. Prvá sada zlatých medailí prišla v Crookstown/Millviews pre dievčatá do 12 rokov, keď sa spojili s Grace Joyce, Florence Harte, Ella Louise Donnelly a Niamh O’Shea, a tretia pre Suncroft (Ella Hanlon, Anna Dillon, Isobel Burns, Lucy Cousins ). Na chvíľu to bol pre klub ako strieborný deň, keď všetky dievčenské tímy do 14, 16 a 18 rokov boli na druhom mieste. Prišli však ďalšie dve zlatá v podobe ich chlapcov do 18 a 19 rokov.

St Coca’s Boys U10 vyhrali nad Kilkenny City Harriers s Newbridgeom na treťom mieste. Potom bol rad na Newbridge AC, aby získal zlato. Chlapčenské tímy do 12 a 13 rokov boli na trati ako blesk. V Boys U12 to bolo tesné, keď bojovali s Ratoathom celých 400 m. Veľké úsilie na posledných 30 metroch hovorí, že Newbridgeov zelený dres stúpa na sériu pred tímom na pervitín. Clane AC bol na treťom mieste. Chlapci do 13 rokov boli ľahkým prechodom na pódium, keď postupovali od začiatku do konca, pričom vyhrali o viac ako dve sekundy od Clane AC. Tieto kluby budú teraz reprezentovať Leinster na júlovom národnom šampionáte štafiet.

Leinster kombinované podujatia Carlow

Na podujatiach Leinster Combined, ktoré sa konali minulú sobotu v Carlow, sa ukázalo, že nadšení športovci budú ďalším nováčikom na viacerých podujatiach v krajine. S írskou striebornou medailistkou z Európy do 23 rokov Kate O’Connorovou ako vzorom je obrovská šanca, že jeden z tých športovcov, ktorí súťažili, by sa mohol stať ďalším víťazom majstrovstiev Európy. Všetko to niekde začína.

Dievčatá U13 Tri 200 m podujatie. Skok do diaľky a vrh guľou sa ukázali ako veľmi súťažná súťaž. S viac ako tridsiatimi súťažiacimi športovcami to bolo najväčšie pole dňa. Rachel Duff (Goran) z Kilkenny rýchlo zvíťazila, no bojovalo sa o ďalšie dve medaily. Hannah McBrideová z Klanu nakoniec prehrala najmenším rozdielom – ešte dva-tri centimetre vo vrhu guľou alebo skoku do diaľky a bronz by bol jej. Oliva Smith (Newbridge) nebola ďaleko od piateho miesta.

READ  Slovensko prideľuje Ukrajine 600 000 eur na nákup vakcín COVID-19

Robert Gleeson (Newbridge) mal viac šťastia v chlapcoch U13 Tri, keď získal striebro za Adamom Kellym (St Abbans).

Pentagram, ako už názov napovedá, pozostáva z piatich udalostí; Skok do diaľky, skok do výšky, prekážky, vrh guľou a beh na 800 m. Je to posledné podujatie, 800 m, ktorý často rozhoduje pre väčšinu vekových skupín. Pre mnohých športovcov to môže byť ich najslabšie podujatie. Takže bežec na 800 m môže poskočiť zo šiestej na medailovú pozíciu. Kvinteto nebolo nikdy dokončené a medailová pozícia nebola zabezpečená, kým sa neuskutočnili posledné preteky.

Tím Newbridge AC Boys U15 tretí na Leinster Relays: Eoghan Dempsey, Ronan Keaney, Cillian Hughes a Adam Byrne-Ward Foto: Perri Williams

V dievčatách do 14 rokov bola konkurencia intenzívna a poradie sa menilo po každom podujatí. Leah Tisdale (NAS) si počínala veľmi dobre a skončila piata. Urobila celkom dobrých 800 m – ďalšia pol sekunda by jej zabezpečila bronz – a bolo to dosť blízko.

Kildare mal dobré zastúpenie v chlapcoch U14, pričom polovica všetkých prvákov z okresu. S týmto pomerom musí byť na pódiu športovec z Kildare. A tam bolo. Druhé miesto obsadil Jack Gilmatin (Silbridge). Urobil veľmi dobrý skok do diaľky, ale medailu mu vyniesla až 800 m, vďaka čomu sa dostal z piateho miesta na druhé. Newbridge má fantastický juniorský multiplayer v tejto vekovej skupine, pričom klub skončil štvrtý, piaty a siedmy.

Sarah Kiernan, Naas AC, (vľavo), ktorá skončila druhá v Leinster Pentathlone dievčat U16 Foto: Perry Williams

Dievčatá do 16 rokov boli vzrušujúcou piškvorkou. Po dobrom solídnom víťazstve a rýchlom čase v prekážkach má Sarah Kiernanová (Nass) veľký náskok. Tento náskok sa ešte predĺžil, keď v skoku do diaľky skočila 4,87. Rozdiel sa však o niečo zmenšil, keď pretekárka z Kilkenny Eve Dunphyová (St. Senans) hodila 36 cm v streľbe. Táto medzera sa opäť uzavrela, keď Dunphy skočil 9 cm v skoku do výšky. Posledná disciplína dňa, 800 m, bude veľká zábava. So slušnými 800 m sa Sarah vydala na maximum. Nebola však pripravená na extrémnu rýchlosť, ktorú Dunphy nasadil v prvom kole. Kiernan sa musel uspokojiť so striebornou medailou, no pri získaní niekoľkých pozitívnych bodov. Ak by zabehla 2,33 bežala v hale, bolo by to pre ňu zlato. Bolo to striebro aj pre Alexa Heeneyho (Clane) na turnaji Boys U16. Opäť to bola 800 m, ktorá stála Heaneyho zlatú medailu.

READ  Democracy Brief: Paris Investigations Gróf Babiš ako duch Thatcherovej žije v Českej republike

Výsledky

Leinsterove relé

dievčatá: 4×400 m u17 3rd Cellbridge (Zara Newman Smith, Michaela Turley, Hannah Foley Walmer, Ava Connors)

dievčatá: 4×100 m: U9 3 Clane (Caoimhe O’Driscoll, Aoife Garvey, Amelia Osarugue Owie, Hayley Dunne)

U12 1 Crookstown-Millview (Grace Joyce, Florence Harte, Ella Louise Donnelly, Niamh O’Shea) 3 Suncroft (Ella Hanlon, Anna Dillon, Isobel Burns, Lucy Cousins)

U13 3 Celbridge (Doireann Lanigan, Danielle Kelly, Temi Oladehin, Amelia Turley) U14 2 Cookstown-Millview (Eve Wright, Georgia Myerscough, Annalize Moore, Rachel Beattie)

U16 2 Cookstown-Millview (Amy Tyrrell, Abbie Doherty, Leah Tyrrell, Ellie White) U18 2 Cookstown-Millview (Meave Lavelle, Kiela Moore, Katy Halpin, Lucy Hannon)

U19 2 Crookstown-Millview (Aoife Thompson, Meave Lavelle, Kiela Moore, Emma Shanahan)

deti: 4 x 100 m: U9 2 Newbridge (Dylan Burns, Henry Butler, James Dooley, Kyle Brennan)

U10 1 St Coca’s (Max Malanavi, Good Lions, Patrick Nolan, Matthew Quinlan) 3 Newbridge (Buddy Crampton, Patrick Gutter, Sean Dennehy, Aidan Doinan)

U12 1 Newbridge (Tobi Ayodeji, Max Crampton, Peadar O’Toole, Henry Mc Cormack) 3 Clane (Ollie O’Neill, Adam Edwards, Niall Mayock, Keagan Lyons) U13 1 Newbridge (Malachy Ryan, Kyle Byrne-Ward, Ruaidhri Archbold Robert Gleeson) 2 klany (Stephen Marron, Oscar O’Shaughnessy, Michael Ferguson, Eugan Dolan)

U14 2 Newbridge (Cillian Hughes, Ben Crampton, John Paul Archbold, Holden Murphy)

U15 2 Cookstown-Millview (Turlough Donnelly, Tom Martin, Johnny Martin, Jack Lawler) 3 Newbridge (Eoghan Dempsey, Ronan Keaney, Cillian Hughes, Adam Byrne-Ward)

U16 2 Celbridge (Max Hollingsworth, Adam Bradley, Daniel Costigan, Leigh O’Brien) 3 Cookstown-Millview (Cillian Smart, Patrick Neary, Denis Halpin, Jack Lawler) Clane obsadil štvrté miesto

U18 1 Cookstown-Millview (Conor Walsh, Buddy Waters, Buddy Taylor, Luke Whitfield)

U19 1 Cookstown-Millview (Conor Walsh, Peter Kerrigan, Kathal Thompson, Buddy Taylor)