Billie Jean King Cup 2021: dátumy, harmonogram a remíza s Angelique Kerber a Sloane Stephens v akcii

Finále Pohára Billie Jean Kingovej sa skončí v roku 2021 a jedna krajina bude korunovaná za najlepší tím na svete.

Pôvodne sa turnaja mala zúčastniť v roku 2020, 12 krajín vrátane obhajcu titulu Francúzska teraz žiari v 58. ročníku toho, čo bolo predtým známe ako Fed Cup.

Rozšírená verzia Finals bola premenovaná na počesť legendy o kráľovskom dvore, pričom o prvenstvo bojuje o štyri tímy viac ako predchádzajúcich osem.

indické studne

Hrací poriadok v Indian Wells – Murray Zverev, Swiatek a Tsitsipas sa stretnú v akcii

12.10.2021 o 08:32

Tu je všetko, čo potrebujete vedieť pred finále:

Aký je dátum finále Billie Jean King Cup?

Finále Billie Jean King Cup sa uskutoční v pražskej O2 Aréne v Českej republike so začiatkom 1. novembra, finále je na programe 6. novembra.

Pôvodne naplánované na 14. – 19. apríla 2020 v Budapešti v Maďarsku po ukončení kvalifikačného kola vo februári toho istého roku, pandémia koronavírusu znamenala odloženie súťaže.

Maďarsko potom odstúpilo od hostiteľských povinností pred presunutým podujatím v roku 2021, pričom vedenie prevzala Česká republika.

kto hrá?

Francúzsko, obhajca titulu, sa po víťazstve v minulom ročníku v roku 2019 opäť snaží získať svoj druhý titul za sebou.

Trojnásobný grandslamový víťaz Angelique Kerberová Budete súčasťou nemeckého tímu piatich žien, ktorý si vybojoval French Open a svetové č. 4 Barbora Krijčíková Bude medzi práporom Českej republiky.

Anastasia Pavľučenková, ktorá prehrala finále Roland Garros s Križikovou, reprezentuje Rusko, pričom je zlatá olympijská medailistka Belinda Pensic Je súčasťou švajčiarskej strany.

Vrátane skladieb tímu USA Sloane Stephens a Daniel Collins A Coco Vandewegheová, Kým Carla Suarezová Navarrová V Španielsku sa objaví v rámci svojho „rozlúčkového turné“ pred odchodom do dôchodku po návrate do akcie po zotavení sa z rakoviny.

READ  Austrália, Rusko, Švajčiarsko a Slovensko porazili Spojené štáty na Pohári Billie Jean Kingovej

Kompletný sortiment: Austrália, Bielorusko, Belgicko, Česká republika, Francúzsko, Nemecko, Kanada, Rusko, Slovensko, Španielsko, Švajčiarsko, USA.

Austrália Bielorusko Belgicko Kanada Česká republika Francúzsko
Ajla Tomljanovičová Alexandra Sasnovičová Elise Mertensová Rebecca Marino Barbora Krijčíková Caroline Garcia
Daria Gavrilová Julia Hatuka Jessalyn Bonaventure Françoise Abanda Markéta Vondrošová Alize Cornet
Priscilla Hon Lýdia Marozava S pozdravom Minin Gabriella Dabrowski Tereza Martinková Clara Borrell
Storm Sanders Irina Shimanovičová Kirsten Flickinsová Carol Chow Kateřina Senyaková Fiona Ferro
Olivia Jadeki Veru Labko Lucy Hradikovej
Elaine Perezová
Kapitán: Alicia Molik (Austrália) Kapitán: Tatiana Bochek (BLR) Kapitán: Johan van Herk (Belgicko) Kapitán: Sylvain Bruno (Kanada) Kapitán: Alicia Molik (Československo) Kapitán: Julien Benneteau (Francúzsko)
Nemecko Ruská tenisová federácia Slovensko Španielsko Švajčiarsko Spojené štáty americké
Angelique Kerberová Anastasia Pavľučenková Anna Karolína Schmidlová Alyona Bolsova Zadoinov Belinda Pensic Jessica Pegola
Andrea Petkovičová Daria Kasatkina Kristína Koková Rebecca Massarová Jill Tishman Daniel Collins
Anna Lina Friedsamová Veronika Kudermitová Viktória Kozmová Sarah Sorribes Turmo Viktória Golubec Sloane Stevensová
Julie Niemeyer Jekaterina Alexandrová Rebecca Šrámková Nuria Barezas Diaz Stephanie Vogelová Coco Vandewegheová
nastasja skrsla Ľudmila Samsonová Tereza Miháliková Carla Suarezová Navarrová Caroline Dollhead
Kapitán: Rainer Schütler (Nemecko) Kapitán: Igor Andreev (Rusko) Kapitán: Matej Lipták (SVK) Kapitán: Annabel Medina Garrigues (Španielsko) Kapitán: Heinz Guenthardt (SUI) Kapitán: Cathy Rinaldi (USA)

Aký je tvar?

12 tímov bolo rozdelených do štyroch skupín po troch, ktoré sa hrali od 1. do 4. novembra.

Každá remíza pozostáva z troch zápasov, dvoch dvojhier a štvorhier.

Štyria víťazi z každej skupiny postúpia do semifinále 5. novembra a finalisti sa stretnú 6. novembra.

Kresliť

Skupina A: Francúzsko, Rusko, Kanada

  • Francúzsko – Kanada (1. november)
  • Rusko – Kanada (2. november)
  • Francúzsko – Rusko (3. novembra)

B-skupina: Austrália, Bielorusko, Belgicko

  • Bielorusko – Belgicko (1. november)
  • Austrália – Belgicko (2. november)
  • Austrália – Bielorusko (4. novembra)

Skupina C: Amerika, Španielsko a Slovensko

  • Španielsko – Slovensko (1. november)
  • USA vs Slovensko (2. november)
  • Spojené štáty americké – Španielsko (3. novembra)

Skupina D: Česko, Nemecko, Švajčiarsko

  • Česká republika – Nemecko (1. november)
  • Nemecko – Švajčiarsko (2. november)
  • Česká republika – Švajčiarsko (4. novembra)

Tenisová asociácia žien Indian Wells

Plíškovú zdolal šťastný porazený Haddad Maya, vypadla aj Andreescuová

12.10.2021 o 7:54

indické studne

Poradie hry Indian Wells – Evans, Norrie, Medvedev a Andreescu v pondelok v akcii

11.10.2021 o 15:31

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *