Bédard vytvoril 5 rekordov, keď Kanada porazila Slovensko 4:3 po predĺžení a postúpila do semifinále Sveta juniorov

Kanada postúpila do semifinále na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji v Halifaxe.

Conor Bedard skóroval na 5:17 v predĺžení s ohromujúcim samostatným úsilím, keď domáci v pondelok zdolali Slovensko 4:3.

Mimoriadny 17-ročný mladík prekonal troch Slovákov a strelil svoj ôsmy gól na podujatí, ktorým odpálil strechu na červenom Scotiabank Centre.

Bédard tiež skóroval na začiatku prvej tretiny – vytvoril štyri rekordy v tomto procese – predtým, ako pridal asistenciu na druhý gól Kanady a vytvoril tak ďalšiu národnú značku.

Dylan Ginter a Zach Ostapchuk zabezpečili zvyšok útoku pre Kanaďanov, ktorí v stredu nastúpia proti Spojeným štátom po tom, čo Američania inde vo štvrťfinále zdolali Nemecko 11:1.

Tomáš Milič zastavil 24 striel a strelil Kanadu víťazstvo.

Za Slovensko odpovedali Libor Nemec s dvomi a Robert Baku, ktorí dostali od Adama Gagana 52 zastávok.

Česi zdolali Švajčiarsko 9:1 a usporiadali ostatné semifinále proti Švédsku, ktoré zdolalo Fínsko 3:2.

Keďže Simon Nemec z šestnástky na konci tretej tretiny nachytal kanadského fenoména Bedarda, Shane Wright v nadstavenom čase trafil brvno po strele, ktorá odrazila brvno Gagana.

Milic potom urobil skvelú zastávku na Servacovi Petrovskom, aby udržal svoj tím nažive, než Bedard pridá svoje meno do kanadského juniorského sveta.

Predpokladaná najlepšia voľba draftu NHL v roku 2023 Bedard otvoril skóre o niečo viac ako šesť minút po prvom úniku po úniku po tom, čo slovenský obranca Pavol Funtek odvrátil puk na Logana Stankovena.

Dallas Stars čoskoro našiel Bedarda, ktorý prešiel z bekhendu na forhend, než premenil strelu do Gaganovej rukavice, aby svojím siedmym gólom na turnaji zapálil Scotiabank Center.

READ  Zoznámte sa so súťažiacimi K-pop súťaže "The Debut: Dream Academy"

To prinútilo centrum Western Hockey League Reginu Pats predbehnúť Erica Lindrosa a získať rekordných 34 bodov v histórii mužov do 20 rokov.

Odchovanec severného Vancouveru Jordan Eberle viedol aj s najväčším počtom gólov na juniorských majstrovstvách sveta Kanaďanom so 16 gólmi.

Kanada sa ujala vedenia 2:0 v solídnom zápase po piatich minútach v druhom, keď Bedard prihral Osmanovi, ktorý zase nakŕmil zostreleného Gunthera v piatom zápase.

Bédard, ktorý má teraz 34 bodov v 14 kombinovaných juniorských internacionáloch, vytvoril nový rekord v počte bodov Kanaďana na jednom turnaji s 21 a vlastní národný rekord s 13 asistenciami.

Predstihol aj Jaromíra Jágra o najviac bodov o hráča vo veku 18 a menej rokov.

Slováci vtrhli z ihriska a odpovedali presilovkou im vlastnou, keď sa bod do siete druhýkrát presadil Libor Nemec.

Kanada obnovila svoj dvojgólový náskok o niečo viac ako tri minúty neskôr, keď Ostapchuk prepálil domáci Gagan v druhej tretine 3:1 na svoj druhý gól.

Ale Slovensko sa vrátilo do jedného bodu, keď Peter Rybsek ukázal veľkú trpezlivosť, aby porazil dvoch kĺzavých Kanaďanov, ktorí sa rútili a točili okolo Miliča, aby druhýkrát našiel Baku.

Kanadský obranca Ethan Del Mastro trafil žrď na začiatku tretej tretiny predtým, ako sa Gagan snažil pokryť uvoľnenú loptu a udržal skóre 3:2, kým sa Zach Dean priblížil k úniku.

Potom Caeden Bankier trafil ďalšiu žrď na prestávke hostí pred turnajom.

Milič potom urobil neuveriteľnú zastávku, aby vykorčuľoval Adama Sikoru, nastrelil vankúš, kým kanadský obranca Tyson Hinds zastavil následný pokus rukavicou.

Nemec však strelil svoj druhý gól v zápase o chvíľu neskôr, keď tesne po deviatich minútach na Miličovom prahu po ľade.

Potom brankár pustil rukavicu a uprel veľkú šancu Martinovi Messiakovi.

READ  Slovenský súd potrestal prezidenta ECB Kazimíra za úplatok: Slovenský súd potrestal ECB Kazimíra za úplatkárstvo, prípad pôjde na súd

Bédard mal v závere tretej tretiny veľkú príležitosť dostať Kanadu do vedenia, ale jeho pokus zblízka zblokoval Funtek.

Kanada, ktorá porazila Slovensko 11:1 na pandémiou oneskorenom augustovom juniorskom svetovom šampionáte a 6:1 v play off pred turnajom, má teraz na konte 16 víťazstiev v 17 historických stretnutiach – jedinou chybou je nerozhodný výsledok 0:0 v roku 1999. .

KLOBÚK EBERLE TIPY

Útočník Seattlu Kraken zablahoželal Bedardovi k jeho pasovaniu na zoznam kanadských gólov vo vopred nahranej správe.

„Ste neuveriteľný hráč, ktorý sa dá sledovať,“ povedal Eberle, turnajový šampión z roku 2009, vo videu zverejnenom na oficiálnom účte Hockey Canada na Twitteri. „Sledoval som tvoju kariéru, odkedy si bol draftovaný do môjho rodného mesta a hráš za Pats.