Badminton Worlds: Puto začína jednoduchou výhrou. Lakshya, Srikanth tiež slúžil

Obhajca titulu PV Sindhu porazil Slovenku Martinu Rebickú 21-7 21-9 a v utorok tu odštartoval suverénne majstrovstvá sveta BWF.

Rýchlo rastúca Lakshiya Sen porazila 15. japonskú nasadenú Kentu Nishimotovú 22-20 15-21 21-18 a postúpila do semifinále spolu s Kidambi Srikanth, ktorá porazila Číňanku Li Shifeng 15-21 21-18 21-17.

Zápas indického nasadenia trval 12 hodín a deväť minút.

V mužskej štvorhre zvíťazili Satwiksirag Rankiredi a Chirag Shetty nad čínskym hráčom Taipei Lee Ji-hui a Yang Bo-hsuan 27:25 21:17 za 43 minút.

Svetovej sedmičke Sindhuovej trvalo len 24 minút, aby porazila nenasadenú súperku č. 3 v Palacio de los Deportes Carolina Marin tu.

Ako šiesta nasadená na turnaji, ktorý vyhrala v roku 2019 – keď sa konal naposledy –, dvojnásobná olympijská medailistka začala pôsobivo a impozantným výkonom sa prebojovala do vedenia 4:1.

Rebeska sa snažila vrátiť o dva body, no fantasy Indian ju ďalej nepustil, keďže v polovici prvého polčasu viedla 11:4.

Pokračovala vo svojej dominancii a naďalej zbierala body, aby rozšírila náskok, až napokon vyhrala svoj prvý zápas len za 10 minút.

Scenár zostal rovnaký aj v druhom zápase, pretože Sindhu si udržal silnú kontrolu nad akciami a viedol 6:0 už za dve minúty.

V polovici viedol Sindhu 11:1 a formality dokončil dominantným výkonom.

Japonci vynaložili veľké úsilie na Sen, aby vyhral, ​​pretože trvalo 1 hodinu a 22 minút, kým sa stal víťazom.

Zmiešané duo Saurabh Sharma a Anushka Parikh však utrpelo vzájomnú porážku s Malajzijčanmi Tan Kian Mingom a Lai Bai Jingom, keď padli 21-8 21-18.