Australian Open 2021: Devge Sharan a Ankita Raina bojujú s vypadnutím z prvého kola v dvoch setoch

Stratou Sharan a Raina sa nádeje Indie na mužov a ženy manželov skončili. Jediným indickým hráčom na turnaji zostáva Rohan Bubana

Indka Inkita Raina z Indie pri hraní hry Yara Valley Classic. France Press agency

Bol to ďalší sklamaný deň pre Indiánov na Australian Open, ktorí prehrali so štvorhrou žien a štvorhrou mužov. Divig Sharan, druhý najlepší indický hráč štvorhry, spadol v prvom kole so svojím partnerom Igorom Zelenim zo Slovenska. Nenasadená dvojica nedokázala poraziť Nemcov Kevina Kreowitza a Janicka Hanfmana, keď za niečo vyše hodiny prehrala 1: 6, 4: 6.

Ankita Raina, jediná Indka na Australian Open, a jej partnerka Mihaela Buzornescu medzitým zvíťazili v prvom kole ženského deblového zápasu, keď prehrali s austrálskymi náhradníkmi Belindou Walcockovou a Oliviou Jadekiovou 3: 6, 6: 6.

Sharan a Zelenay sa pre nemeckých súperov nezhodujú

Krawietz-Hanfmann sa najmä pre prvý set ukázal pre indicko-slovenskú dvojicu veľmi dobrá. Ponáhľali sa z brány a na začiatku zápasu zlomili Sharan. Tridsaťosemročný Zilani nezvládol svoje strely v prvom sete a urobil niekoľko chýb. Dvojica mala šancu na brejk za stavu 3: 1, ale dve chyby z veľkej slovenskej rakety priniesli nemeckej dvojici dvojitý brejk.

Odtiaľ im už nič nebránilo poraziť Sharan a Zelenai. Najmä Hanfman pohotovo naskočil na indické podanie a zasiahol niekoľkých víťazov turnaja, pričom v prvom sete dosiahol 74%.

Druhá skupina bola konkurencieschopnejšia, pretože Sharan a Zelenay mali väčšie šance na návrat. Nemecká dvojica mala v druhom sete šancu na predčasný brejk, ale Zilinajovo seniorské podanie tomu zabránilo. Odvtedy preukázali Sharan a Zelenay väčšiu dôveru v ich služby a v ich strely, keď bojovali proti Nemcom.

Deviaty zápas skupiny dva sa niesol v znamení intenzívnej konkurencie, pretože indicko-slovenské duo si vytvorilo tri šance na únik vďaka dvom skvelým víťazom zo Sharanovho bekhendu. Nemci si napriek tomu udržali nervy, aby zostali v službe. A nakoniec nedbalé podanie Inda odovzdalo zápas Hanfmanovi a Kreowitzovi, ktorí by v druhom kole čelili ďalšiemu ôsmemu nasadenému a ostrieľanému duu medzi Francúzmi Nicholasom Mahutom a Pierrom Hughom Herbertom.

READ  Power Ranking Euro 2020: Anglicko a Španielsko po prekvapivom odchode Francúzska prudko vzrástli

Podmienky v Melbourne Parku neboli priaznivé ani pre jeden tím, pretože po štadiónoch fúkal silný vietor, ktorý spôsoboval hráčom počas služby určité problémy.

Sharan a Zelenai ľutovali svoje zahodené šance v druhom sete, keď nedokázali premeniť šesť brejkov. Sharan teraz nedokázal prekonať prvé kolo Slam Championship tretíkrát za sebou, minulý rok prehral v prvom kole na French Open a US Open.

Sharan bol s niekoľkými partnermi od rozchodu s Artemom Sitakom vo februári minulého roku. Pred partnerstvom so Zelenay v novembri Sharan uzavrel partnerstvo so 7 rôznymi hráčmi, vrátane Inda Srirama Balajiho, s ktorým zaznamenal najlepší výsledok minulý rok, a v septembri sa dostal do finále majstrovstiev Českej republiky.

Prekonali Raina a Buzarnescu

Vysnívaný debut Ankity Rainy na grandslame bol prerušený, pretože austrálski basoví protivníci sa pre ňu a jej rímskeho partnera ukázali ako veľmi dobré.

Prvá skupina bola konkurencieschopnejšia ako druhá, keď Raina a Buzarenscu ukázali svoju praktickosť a zručnosti, keď to bolo na nich najdôležitejšie. Bojovali po prehre 0: 3 v prvom polčase a vytvorili si vlastné šance.

Aj keď mali lepšie prvé podanie ako súperi (68% až 63%) a podali im o tri dvojité chyby menej, Austrálčania skončili na ceste za víťazstvom a v druhom sete poslali chlieb.

Walcock a Jadiki s 24 víťazmi dosiahli takmer troch víťazov v porovnaní so súperom, ktorý mal počas celého zápasu iba 9 víťazov. Svoje šance premenili aj Austrálčania, ktorí zo svojich 12 brejkbalov vyhrali 5. Na druhej strane nenasadený indicko-rumunský pár získal iba 1 z 8 šancí na únik, ktoré dostali.

Raina a Bozarnesco budú tiež sklamaní svojim podaním a pri prvom podaní počas celého zápasu získali iba 44% bodov.

Napriek prehre by Raina držala hlavu vysoko, po mnohých rokoch tvrdého debutu v Grand Slame. Len pred pár týždňami prehrala sporný zápas v záverečnom kole kvalifikácie na Australian Open a podľahla Srbke Srbke Oľge Danilovičovej. Tennis Australia ju však zobrala do Melbourne ako jednu zo šiestich náhradných hráčok v snahe zaistiť si miesto v žrebovaní.

READ  Prehliadka WTA: výstup Rusov v Petrohrade Šport

Stratou Sharan a Raina sa nádeje Indie na mužov a ženy manželov skončili. Rohan Bubana zostáva jediným indickým hráčom na turnaji, ktorý sa pripravuje na účasť v prvom kole zmiešanej štvorhry po boku Číňana Duana Yingjinga. Ich misia sa však skončí, keď budú čeliť niekoľkým grandslamovým víťazom v kategóriách Jamie Murray a Bethanie Mattek-Sands.

Prvý rok sa prihláste na odber Moneycontrol Pro za 499 rupií. Použite kód PRO499. Dočasná ponuka. * Platia zmluvné podmienky