ATP Tour: Španielsko a Poľsko sa kvalifikujú do semifinále Pohára ATP

2022-01-05 22:17:57 GMT+00:00 – Španielsko a Poľsko pokračovali v stredu vo vyhrotenom zápase o postup do semifinále Pohára ATP v Sydney.

Tieto dva národy vyhrali svoje skupiny, aby si vybojovali postup do semifinále, ktoré sa začína v piatok. V ďalšom kole sa stretnú proti sebe.

Španielsky tím viedol Pablo Carreno Busta, ktorý vyradil Srba Filipa Krajinoviča 6-3 6-4. Carreño Busta zaznamenal 30 víťazných zápasov v 80-minútovom zápase. Jeho tímový kolega Roberto Bautista Agut získal 90 percent bodov pri prvom podaní, keď porazil Dušana Lagovića 6:1, 6:4, keď Španieli postupovali.

Zaregistrujte sa a získajte bezplatný neobmedzený prístup na Reuters.com

V deblovej časti súťaže národov viedli Srbi Nikola Kasic a Mate Sabanov pred Pedro Martinezom a Albertom Ramosom-Vinolasom 6:7 (5), 6:3, 10:5. Jediná prehra Španielska bola v tímovej hre.

Poľsko vyhralo skupinu D, keď porazilo Argentínu za Hubertom Hurkaczom a Kamelom Majscherczakom. Hurkaczovi stačilo 81 minút na to, aby zvíťazil nad Diegom Schwartzmanom 6:1 6:4. Majcherczak zdolal Federica Delbonisa 6:3, 7:6 (3) a set ukončil remízou 3:0.

Szymon Walkow a Jan Zielinski zavŕšili svoje víťazstvo v Poľsku víťazstvom 7:6 (4), 7:6 (5) nad Maximom Gonzalezom a Andresom Moltenim.

Adelaide International 1

Chorvátsky tretí nasadený Marin Čilič zlomil 16 es a získal 70,6 percenta svojho prvého podania, aby zdolal Brazílčana Thiaga Monteira 6-4 7-6 (3) a postúpil do štvrťfinále v austrálskom Adelaide.

Ďalej prichádza Čilič, siedmy nasadený, Laslo Djere zo Srbska, ktorý sa ujal vedenia po diskvalifikácii francúzskeho rivala Corentina Mutea. V jednom sete a za stavu 4-2 v druhom Moti zachytil hovory od hlavného rozhodcu, keď sa Djeer snažil vyhrať set 7-5. Moti vtrhol do funkcionára Steamu a vydal sériu urážok, ktoré viedli k jeho diskvalifikácii z turnaja.

READ  Ako Jakub Lauko doslova vybojoval sezónu, aby bol súčasťou úvodného kádra Bruins

V ostatných zápasoch austrálsky náhradník Tanase Kokinakis zdolal štvrtého nasadeného Francisa Tiafoea v treťom sete a na ceste do štvrťfinále vyhral 3:6, 7:5, 6:1. Švéd Mikael Ymir, ktorý prekonal ôsmeho nasadeného Son-Woo Kwona z Južnej Kórey, tiež vyhral 6:3, 6:2.

Letná kolekcia Melbourne

Bývalý juhoafrický bývalý hráč v top 10 Jaume Munnar porazil v úvodnom zápase v Melbourne Kevina Andersona 6:4, 6:4.

Ďalším pre Munnara je šťastný porazený Henri Laksonen zo Švajčiarska, ktorý sa ujal vedenia, keď piaty Francúz Benoit Bayer odstúpil z neznámych dôvodov, pričom prehrával 4-6, 6-3, 5-2.

Ďalším víťazom sa stal Slovák Alex Mulkan, ktorý zdolal talianskeho kvalifikanta Andreasa Seppiho 6:4, 6:7 (6), 6:3. Austrálčan Alexej Popirin, ktorý vyradil Taliana Stefana Trafagliu 7:6 (5), 6:3. Litovský kvalifikant Ricardas Berankis, ktorý zdolal Američana Marcusa Girona 7:5, 6:4.