Anglicko ženy 8:0 Nórsko: Beth Meade strelila hetrik proti leviciam a prekonala rekordy v Nórsku | futbalové správy

Anglicko urobilo svoj vlastný historický kúsok, keď hetrik pomohol Beth Mead k úžasnému víťazstvu 8:0 nad Nórskom v druhom zápase skupiny na Euro 2022.

Žiadny tím nikdy nestrelil osem gólov v jednom zápase majstrovstiev Európy v mužskej aj ženskej súťaži, až kým levice nebúrili na štadióne AMEX. Vďaka výhre sa tiež dostali do štvrťfinále ako víťazi skupiny A, pričom skórovanie „head-to-head“ znamená, že nemôžu byť porazení na vrchol.

Zatiaľ čo ich úvodný zápas proti Rakúsku bol napínavou a do istej miery súdržnou záležitosťou, Anglicko napokon zatiahlo ručnú brzdu proti tímu Nórska, o ktorom sa pred turnajom hovorilo ako o tmavých koňoch, s šou, ktorá by veľa hovorila o leviciach ako víťazkách súťaže. .

V skutočnosti to bolo Nórsko, ktoré vyzeralo lepšie v úvodných 10 minútach, keďže najočakávanejší najťažší zápas Anglicka v skupine sa začal poriadnou defenzívnou prácou.

Ale od 12. minúty Anglicko prevzalo kontrolu nad svojou úlohou a nezaháľalo.

Anglicko dostalo predčasný trest po tom, čo obranca Manchestru United Maria Thorsdottir fauloval Ellen White. Georgia Stanwayová okamžite postavila loptu do radu a napriek mierne predĺženému čakaniu na rozohranie výkopu neporušila pozornosť, keď prestrelila brankárku.

Nórsko malo v prvom polčase medzi prvým a druhým gólom málo šancí, ale Anglicko po troch minútach zdvojnásobilo svoj náskok. Meade prihral loptu na prednú stranu bránky, ktorú šikovne nakopla Lauren Hemp a ocenila ju po kontrole VAR za chybu v ofsajde.

Beth Meade, stredná, oslavuje po strelení piateho gólu Anglicka proti Nórsku
obrázok:
Beth Meade zaznamenala hetrik pri víťazstve Anglicka nad Nórskom

White nechcela zostať mimo zoznamu gólov a strelila svoj prvý gól večera – a celkovo 51. gól Anglicka – ešte pred polhodinou. Thorisdottir opäť nedokázal udržať Manchester City vpredu. Potom to už bola ľahká otočka, krok a šľahač vajec.

READ  Spojené štáty oznamujú nové partnerstvá s cieľom posilniť ukrajinský poľnohospodársky sektor a produkciu obilia

Bol to však sedemminútový úsek, v ktorom Anglicko dosiahlo nezadržateľný pokrok a zdvojnásobilo svoj náskok, keď strelilo už tri góly.

Meade strelil štvrtý gól v 34. minúte a White opäť získal loptu od Marina Megildyho, než položil loptu Heimovi do cesty. Potom to bola krížna prihrávka z jedného krídla na druhé, keď Meade prikývol domov.

O päť minút neskôr strelila nezastaviteľná Meadeová svoj druhý gól večera, keď prešla cez Juliu Blacksteadovú a Thorsdottirovú a následne hladko dokotúľala loptu okolo bezbranného Guru Petersena.

White strelila svoj druhý gól pred koncom prvého polčasu, keď skákajúcou hlavičkou narazila na parádny center Fran Kirby a Anglicko ukončilo prvý polčas šiestimi ohromujúcim gólom.

Aj keď po prestávke nebolo veľa gólových slávností, Anglicko malo vždy kontrolu a napokon diktovalo hru, o ktorej vieme, že môže hrať na najväčších pódiách. Samozrejme, gólov na vyvrcholenie rekordného večera bolo dosť.

Alicia Russo a Beth Meadová oslavujú vedenie Anglicka 7:0
obrázok:
Alicia Russo strelila svoj prvý gól na veľkom medzinárodnom turnaji za Anglicko

Alicia Russo strelila svoj prvý gól v Anglicku desať minút po tom, čo nastúpila ako striedajúca hráčka po tom, čo zdolala Guru Bergsfanda vo vzduchu a bolo to gesto siedmeho gólu pre Ducks.

Čerešničkou na torte bol Meadeho hetrik krátko pred výkopom. Thorisdottir opäť urobil chybu, nedokázal zastaviť úvodný pokus Keiry Walshovej a dovolil Meadovi vrhnúť sa na úžasný ôsmy gól večera.

Výsledkom je, že Anglicko sa vyšplhalo na čelo skupiny A a priamo do play-off. Budúci utorok sa vrátia na štadión AMEX, kde budú čeliť druhému druhému zo skupiny. Nanešťastie pre Severné Írsko tento výsledok znamená, že vypadli z prvého veľkého medzinárodného turnaja po tom, čo v pondelok prehrali s Rakúskom 2:0.

Anglicko hovorí: Nepochybujte o bielom, levice pokrčia „nátlakom“ plecami

Anglicko Elaine White oslavuje po strelení tretieho gólu svojho tímu
obrázok:
Angličanka Ellen Whiteová oslavuje tretí gól svojho tímu

Anglicko zaznamenalo rekordnú výhru nad dvojnásobným európskym šampiónom Nórskom a postúpilo do prvej skupiny. Čo sme sa naučili z druhého kola?

READ  Slovensko sprísňuje obmedzenia a premiér vyzýva na zatvorenie neočkovaných

čítam tu

Čo bude ďalej?

Anglicko zavŕšilo svoju kampaň v skupinovej fáze Euro 2022 zápasom proti Severnému Írsku v St Marys v piatok večer o 20:00.

Rakúsko je vedľa Nórska na štadióne AMEX v Brightone, pričom zápas sa začína v rovnakom čase.