Anglicko si víťazstvom pre Slovensko zabezpečilo miestenku v EuroHockey

Anglicko 11

Howard 4′ PC, Peel 14′ FG, Owsley 19′ PC, Hamilton 20′ FG, 49′ FG‘, Martin 23′ PC, 56′ FG, Rayer 35′ PC, Balsdon 36′ PC, Crackles 40′ FG, Pearne – Webb 58′-počítač

Slovensko 0

Anglicko má istotu kvalifikácie na budúcoročný EuroHockey víťazstvom 11:0 nad Slovenskom na Durhamskej univerzite.

Vyrovnanie stačilo, ale deväť rôznych gólov strelilo päť gólov v prvom polčase a šesť gólov v druhom polčase na suverénne víťazstvo.

Bol to dokonalý koniec zlatého leta pre šampiónov Commonwealthu, ktorí vo finále v roku 2023 v Mönchengladbachu obsadili ôsme miesto.

Domáci sa od hvizdu posunuli dopredu, keď Lily Osleyová trafila loptu pred bránu a Howard nedokázal zakončiť.

Útočníčka chytila ​​svoj tretí gól na turnaji o chvíľu neskôr, keď sa pokutový kop Anny Thomannovej ukázal byť príliš horúci na to, aby ju zvládla a uvoľnenú loptu zobrala domov.

Anglicko malo množstvo šancí, ale stretlo sa s brankárskou brilantnosťou Daniely Sotowskej, ktorej odmietla remízu Grace Palsonová a potom Eli Raer v ďalekom rohu.

Sotowska sa neostýchala vzdať série a dusných útokov, ale nedokázala nič urobiť s druhým gólom Anglicka, keď Hannah Martin prekĺzla okolo Flory Bell a zdvojnásobila vedenie.

Anglicko ovládlo druhú štvrtinu tromi gólmi v priebehu štyroch minút.

Usley zavŕšil perfektnú rutinu rohovým kopom na tréningovom ihrisku pre hetrik a v priebehu minúty Sophie Hamilton prudkou strelou zvýšil náskok.

Anglicko upevnilo svoju dominanciu vynikajúcou päťkou, keď Martin upustil jej taktovku a inkasoval Tomanov pokutový kop okolo Sotowskej.

Slovensko inkasovalo pokutový kop, keď Barbora Bocherová prepadla Holly Hunt, no Grace Balddon z pokutového kopu trafila pravé krídlo.

Rovnaký ofenzívny účel, ktorý charakterizoval prvý polčas, bol prítomný od začiatku druhého polčasu a Raer vyrazil do protiútoku, aby pokračoval v skórovaní.

READ  Slovensko čo bude s tebou?

Balsdonová nebola odmietnutá, pretože v priebehu minúty rozdrvila ťah v sieti a čoskoro Cracklesová po skvelej práci od Rayera dosiahla osem bodov s istotou.

Anglicko pokračovalo v honbe za gólmi aj v poslednej štvrtine, keď Hamilton pridala svoj druhý gól v priebehu 49 minút.

Kapitánka Hollie Pearne-Webbová sa dostala do akcie, keď štyri minúty pred zápasom zahrala rohový kop, čo bol celkom vhodný koniec pamätného hokejového leta.

Wales skončil v kvalifikácii na turnaj EuroHockey druhý, Slovensko tretie a Chorvátsko štvrté.

Anglicko sa na budúcoročnom podujatí pripojí k hostiteľom Nemecku, Holandsku, Španielsku, Belgicku, Taliansku, Írsku a Škótsku.

Anglicko: Heesh (GK), Toman, Martin, Rayer, Howard, Ansley, Pearne-Webb (C), Crackles, McCallin, Owsley, Peel

Subs: Hinch (GK), Unsworth, Hunt, Peter, Hamilton, Balsdon, Malzer