Amy Broadhurstová je stále na ceste k dosiahnutiu jedinečnej trojnásobnej medaily, keďže Íri zaistia viac šťastia na majstrovstvách Európy

Amy Broadhurstová je stále na dobrej ceste získať jedinečné trojnásobok svetových titulov, titulov Commonwealthu a Európy v boxe po potvrdenom víťazstve vo štvrťfinále v ľahkej váhe na majstrovstvách Európy dnes popoludní.

Bojovníčka z Dundalku má zaručenú bronzovú medailu, no chce sa stať šampiónkou v sobotu.

Po zisku bronzovej medaily na Euro 2019 je treťou Írskou bojovníčkou, ktorá na týchto turnajoch získala viac ako jednu medailu, v šľapajach Katie Taylor a Michaely Walsh.

Broadhurst úplne vymanévroval skúsenú srbskú bojovníčku Milenu Malovicovú, keďže rozhodca vyzval na jednostranné prerušenie súťaže v polovici druhého kola.

Malovic, ktorý bol raz porazený v profesionálnej bitke bývalou profesionálnou súperkou Katie Taylor, Firuza Sharipova, sa nevyrovnal Broadhurstovi, ktorý voľne pristál zo zvona.

Súboj sa na konci prvého kola takmer skončil, keďže majster sveta viedol 10-8 na troch kartách rozhodcov.

Malovitch bola nútená vykonať ďalšie počítanie v stoji o sekundu skôr a potom, čo ju krátko nato zachytila ​​ďalšia strela od Broadhursta, rozhodca požiadal, aby prestala.

Broadhurst bude budúci piatok v semifinále.

Írsko teraz získalo minimálne tri bronzové medaily – rekord. Predtým na týchto turnajoch nezískali viac ako dve medaily.

Olympijské hry v Tokiu Mikaela Walshová získala dnes popoludní svoju druhú írsku medailu na elitných majstrovstvách Európy žien v boxe v Budve v Čiernej Hore.

Walshová, ktorá tiež získala bronzovú medailu na podujatí v Sofii v roku 2018, si zabezpečila umiestnenie na stupňoch víťazov a bojovala o postup do finále, keď porazila perovú váhu Claudiu Nichellu z Rumunska 4:1.

Nebola to však žiadna radosť pre tímovú kolegyňu Carly McConnell, ktorá bola vo štvrťfinále mušej váhy na nesprávnom konci pri delení 3:2.

Walshov boj bol tesný a taktický, najmä v prvom kole. Zatiaľ čo jej defenzívna práca bola výnimočná, v prvých troch minútach rozdávala údery pomaly. Ale rozhodujúce a možno aj šťastne sa zhodli traja sudcovia.

READ  Slovenský obranca Andrej Sekera (36) oznamuje koniec kariéry

V druhom kole bola agresívnejšia, nakoniec našla svoj dosah na poslednú chvíľu, aby dominovala v boji a dala jej štyroch rozhodcov z kola. To znamená, že má vo finálovom kole nenahraditeľnú výhodu 2 bodov (20-18) nad väčšinou kariet rozhodcov.

Všetko, čo potrebovala urobiť, bolo vyhnúť sa knockoutu a vzhľadom na jej obranné schopnosti to bola druhá prirodzenosť na juh od Belfastu.

Ale aj ona šla dopredu a zasadila dostatok úderov na to, aby jej všetci piati porotcovia dali zabrať – v skutočnosti jeden skóroval 10-8 v jej prospech.

Po víťazstve 4-1 (30-26, 30-27, 30-27, 29-28, 28-19) postupuje do semifinále, kde sa stretne s olympijskou medailistkou Irmou Testa z Talianska, ktorú vyhrala. v Tokiu.

McConnell vyzeral ako najagresívnejší bojovník proti Talianke Olene Savchuk vo štvrťfinále triedy do 52 kg.

Boli to však presnejšie údery Savčukovej, ktoré zaujali rozhodcov. Podstatné je, že päťka to dala na prvý pokus.

Tento vzorec pokračoval aj v druhom kole, a hoci dvaja zo sudcov udelili McConnell kolo, jej súperka mala rozhodujúcu výhodu dvoch bodov oproti trom z kariet sudcov, ktoré vstúpili do záverečného klipu.

Znovu zdôraznila svoju dominanciu na treťom mieste a zabezpečila si súhlas troch sudcov, aby sa vyhla súboju rozhodnutím 3-2 (30-27, 30-27, 29-28, 28-29, 28-29).

Prvú Írsku medailu na turnaji vyhral Shannon Sweeney z Westportu

V nižšej hmotnostnej kategórii 48 kg predčila svatoanenská boxerka Nicole Ďurikovú zo Slovenska.

Rozhodca bol pravdepodobne veľmi opatrný pri predčasnom ukončení štvrťfinále 90 sekúnd po druhom kole, hoci nebolo pochýb o Sweeneyho prvenstve.

Títo dvaja bojovníci boli opatrní vo svojich prvých úvodných výmenách názorov. Keď však Sweeneyová našla svoju bekhendovú skupinu pravou rukou, bojovala z pozície južného labka, Ďuriková mala problémy. V posledných tridsiatich sekundách klipu jej rozhodca pridelil číslo na státie.

READ  Švédsko 1:0 Slovensko: Penalta od Emila Forsberga posunula Švédsko do silnej pozície v skupine E Euro 2020 | futbalové správy

Štyria porotcovia ocenili Sweeneyho kolo so skóre 10-9, pričom jeden z nich viedol 10-8. Ďuríková mala opäť problémy na začiatku druhého kola, keď ju opäť chytili a dostali druhé počítanie.

Keď neskôr v kole skóroval Sweeney veľkou pravicou, rozhodca súťaž zastavil.

Írsky šampión má zaručenú bronzovú medailu, ale zdá sa, že sa neskôr v priebehu týždňa v semifinále posunie na striebornú medailu.

V dnešnej večernej relácii sa o umiestnenie na stupňoch víťazov opäť pobijú majsterky sveta Amy Broadhurst a Tina Desmond, ktoré obe na predchádzajúcich turnajoch získali bronzové medaily.