Alpské lyžovanie: Zrušené ďalšie preteky, Krishmayr vyhral titul Super J pre mužov | Šport

(Reuters) – Rakúšan Vincent Krishmeyer zajal vo štvrtok svetový pohár alpských lyžiarov mužov bez toho, aby opustil štartovnú kabínu, po tom, čo boli pre hmlu zrušené posledné šprintérske preteky sezóny v Lenzerheide.

Zrušené boli aj Majstrovstvá žien Super J vo švajčiarskom stredisku, ale o tento titul sa už uchádzala krasokorčuliarka Lara Gott Behrami.

Zrušenie prišlo v stredu na úkor podobného vytrhnutia zjazdoviek a posunulo Francúzov Alexis Pintorault a Slovenku Petru Vlhovú bližšie k titulom majstrov sveta.

Vlova má náskok 96 bodov pred Jutou Behramiovou, zatiaľ čo Bentoroltová je pred slalomom a obrovským slalomom 31 bodov pred Švajčiarom Marcom Odermattom.

Slovenka je na ceste k tomu, aby sa stala prvou víťazkou svetového pohára v histórii svojej krajiny.

Odermatt bol na druhom mieste v poradí Super-G, s 83 bodmi za Kriechmayrom a zrušenie šprintov spôsobilo obrovskú ranu jeho nádejam na prekonanie rozdielu s Pinturaultom.

Kriechmayr pridal na rampy svet Super-G a zlaté medaily Super-G, ktoré získal minulý mesiac na majstrovstvách sveta v Cortine d’Ampezzo. Bol prvým Rakúšanom od roku Hannes Rachelt v roku 2008, ktorý získal titul Super J.

„Je smutné prehrať tento závod (kvôli počasiu), ale pocit je teraz veľmi pekný,“ uviedol Krishmaier.

Štyridsaťročný Reichelt, bývalý majster sveta, v stredu oznámil svoj odchod do dôchodku a mal byť uložený ako vedúci závodu.

Rakúšan aj tak dorazil do cieľa, v tirolskej bunde a trenírkach, po rozdaní prízemných lôpt. Potom ho tréneri a jeho kolegovia poliali šampanským.

(Pripravil Alan Baldwin, strih: Barbara Lewis)

READ  Troy Terry má 3 asistencie pri víťazstve mužského tímu USA nad Slovenskom v olympijskom hokeji - Denver Post