Alpské lyžovanie – počasie udeľuje titul majstrov sveta na svahoch Fuse a Cogia

(Reuters) – Švajčiar Pat Views a Talianka Sofia Gogia zvíťazili v stredu na svetovom pohári mužov a žien v zjazdovom lyžovaní po tom, čo boli pre zlé počasie zrušené finálové preteky v Lenzerheide.

Organizátori už neboli schopní zorganizovať požadované školenia v pondelok a utorok kvôli silnému sneženiu a silnému vetru vo švajčiarskom stredisku a plán nemá náhradné dni.

„Podľa pravidiel svetového pohára sa preteky nebudú preplánovať. Lopty sa budú udeľovať dnes,“ uviedla Medzinárodná záchranná federácia.

Fuse, ktorý mal náskok 68 bodov pred Rakúšanom Matthiasom Mayerom, vyhral svetový pohár mužov na svahoch štyri roky po sebe – porovnateľne s výkonom jeho krajana Didiera Cauchera.

Olympijská šampiónka Gogia viedla v ženskom poradí k 70-bodovej pred Švajčiarkou Corinne Suterovou napriek zraneniu kolena, ktoré ju prinútilo vynechať minulomesačné majstrovstvá sveta v Cortine d’Ampezzo.

Bol to jej druhý svetový pohár po víťazstve v roku 2018. V tejto sezóne vyhrala štyri kopce za sebou, potom sa v januári zranila v Garmisch-Partenkirchene pri korčuľovaní späť do údolia po odložení pretekov Super-G.

Mala za cieľ vrátiť sa do Lentsherheadu, aby obhájila svoj záujem.

Zrušenie by pomohlo vedúcim francúzskych majstrovstiev sveta mužov a žien Alexisovi Pintorovi a Slovensku Petre Vlhovej, ktorej najbližší konkurent dúfal, že šprinty dobehne.

O oboch všeobecných tituloch ešte len zostáva rozhodnúť, ostávajú tri preteky – každá výhra sa rovná 100 bodom – pre mužov a ženy; Obrovský slalom, slalom a Super J.

Vlova má náskok 96 bodov pred Švajčiarkou Larou Gott Behramiovou. Binturolt, ktorý v tejto sezóne nebežal z kopca, vedie Švajčiara Marca Odermatta o 31 bodov.

Finále majstrovstiev sveta sa koná bez divákov kvôli pandémii COVID-19.

Islamský front spásy v stredu uviedol, že riaditeľ mužskej rasy Emmanuel Coder mal pozitívne testy na vírus a dostal sa do izolácie samého, pričom všetci, ktorí boli v kontakte s Francúzom, boli opätovne testovaní.

READ  Dizajnéri veslárskych vozidiel znovu objavili kajak pre japonského veslára

Zodpovednosti Coudera prevezme Rakúšan Hans Trinkel, bývalý majster sveta v útesoch.

(Pripravil Alan Baldwin v Londýne, editoval Timothy Heritage)