Alex Eyala súťaží na prvom tenisovom turnaji W60 vo Švajčiarsku

Metro Manila (CNN Filipíny, 24. marca) – Po svojom prvom pôsobení na Miami Open bude filipínska tenisová hviezda Alex Ayala debutovať na svojom prvom turnaji o 60 000 dolárov vo švajčiarskej Bellinzone budúci mesiac.

Pätnásťročný tenista by mal hrať v hlavnom žrebe zápasu W60 Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) W60, ktorý je naplánovaný na 5. až 11. apríla.

Ako tretia najlepšia svetová juniorka podľa ITF môže Eala tento rok hrať na dvoch turnajoch v hodnote 60 000 dolárov a na troch podujatiach v hodnote 25 000 dolárov.

Zápas v Bellinzone je deviatym turnajom Eyaly, odkedy sa v januári tohto roku rozhodla prejsť na profesionalitu.

Eyala dostala vizitku na kvalifikačnom turnaji Miami Open Qualifiers 2021, kde ju v utorok porazil svetový rekord. 104 Slovensko Viktoria Kuzmová v troch skupinách a vypadnutie predčasne.

Filipínsky tenis Doraemon otvoril rok 2021 s veľkou slávou, keď v januári získala svoj prvý profesionálny titul hodnotením v prvej fáze súťaže na úrovni W15 na turnaji ITF Women’s World Tour v španielskom Manacor. Z posledných dvoch zápasov tohto kola a ITF W25 Grenoble vo Francúzsku mala za sebou tri štvrťfinále.

Ayala však predviedla na svojich ďalších dvoch turnajoch nezabudnuteľné výkony, keď bola 4. marca vyradená v druhom kole Svetovej tenisovej tour ITF W25 v španielskom Manacori. Aj v Manacor 10. marca.

Filipínsky tenisový génius, ktorý trénuje pod vedením 20-násobného grandslamového šampióna Rafaela Nadala na svojej tenisovej akadémii v Španielsku, sa umiestnil na prvom mieste. 737 na svete v rebríčku WTA.