Ako si princ George Cougar počínal pri ich sobotňajšej hre?

Pred dvoma týždňami, keď začala sezóna Cougarov princa Georga, Taylor Gauthier premýšľal, či sa jeho čas pumy blíži ku koncu.

Ako jeden zo štyroch 20-ročných v tíme v lige, ktorý povoľuje iba tri, mal oprávnené obavy, že by mohol byť vymenený do iného tímu WHL. Ako sa ukazuje, nestalo sa tak pred prestávkou na 13. október. Zvláštnym mužom bol obranca Majid Kaddoura, ktorého v utorok poslali do Moose Jaw, aby si vybral draft, a Gauthiera nechal v piatom ročníku pôsobenia v Cougar Networks.

V sobotu, pri svojom prvom domácom začiatku sezóny, Gauthier pripomenul davu 1828 fanúšikov v CN Centre, prečo Cougars vydržali tak dlho. Nebolo toho veľa testovaného, ​​čelil iba 23 strelám, ale bol fantastický, keď musel vyhrať 3: 1 nad Victoria Royals, čo ukazovalo úroveň spred 10 mesiacov, ktorá mu vyniesla miesto v kanadskom svetovom juniorskom tíme.

Po neustálom tlaku na konci Victorie dal Riley Haidt Cougarom výhodu, ktorú potrebovali na prvé víťazstvo v sezóne, keď sa prebíjal kučerami a zachytil odrazenú loptu od strely Williamsa Comica. Víťaz prišiel z Heidtovej strany štyri minúty pred koncom zápasu a Gaultier mal svoje posledné slovo pri určovaní skóre asi minútu na odohratie, keď zastavil svoj gól a ukradol dokorán strelou Billy Beach strelou zblízka.

O niekoľko sekúnd neskôr Fisher O’Brien vyrazil puk mimo priestoru pokusom o prihrávku, ktorý zastavil korčuľovanie Royals a skóroval dĺžku ľadu do prázdnej brány, aby dosiahol víťazstvo.

„Keď sme šli do šatne pred treťou (tretinou), vedeli sme, že máme zápas pod kontrolou,“ povedal Gaultier. „V tíme máme skutočne dobré vedenie, nielen pokiaľ ide o 20-ročných, ale aj tých, ktorí idú po sérii. Všetci chlapci tam hrali naozaj dobre do tretice a urobili sme všetko, čo sme potrebovali na zisk titulu. Hrať „Na konci dňa je jedno, či vyhráte. 10-1 alebo 2-1, víťazstvo je víťazstvo.“

READ  Euro 2020: Španielsko potrebuje na vstup do 16. kola remízu so Slovenskom

Pre Cats to bolo prvé víťazstvo (1-3-0-0) po troch prehrách na začiatku sezóny. Rekord kráľovskej rodiny padol na 1-5-0-0.

Dvaja previnilci sa v prvom polčase naplnenom penaltami snažili vyvolať veľa vzrušenia. The Royals mali päť šancí hrať, v porovnaní so štyrmi Cougars, a každý tím mal krátku výhodu dvoch mužov, ale strely na konci obdobia do značnej miery rozprávajú príbeh, každý tím má iba päť. Center Royals Brayden Schurman, hráč týždňa WHL, bol blízko ku gólu, keď jeho strela spoza šestnástky zasiahla tyč.

Tanner Scott využil poruchu križovatky, keď sa v ľadovom centre zrazili Cougars Bauer Domansky a Blake Eastman. Krídelník Royals Carter Berlitz chytil puk a postavil ho vpred pre Tannera Scotta gólom 2 na 1 a silnou strelou do horného rohu nad rukavicu Gautiera.

Gól padol v 6:20 min. Druhého polčasu a Cougars nepriniesol svoju prvú strelu na bránu v tomto období, kým sa Connor Boye nepriblížil k krajnému obrancovi Tylerovi Palmerovi, ktorý prešiel stred poľa. Zdá sa, že to podnietilo pumy do akcie a kapitán Johnny Hooker dokončil prácu s Tarekom z ľavého kruhu a ponechal to ako clonu obrancu Royalsa Calima Parkera a Palmer sa sotva odrazil, keď strela prešla cez krátku stranu s do konca tretiny zostáva šesť minút.

Práve to nariadil lekár, aby dostali pumy z útlmu a začali diktovať hru a vlievať ju do tretej tretiny, pričom obišli Victoriu 17-9.

„Nemyslel som si, že by sme v prvej tretine mali veľa energie, veľa sme sa rozprávali a trénovali, aby sme hrali defenzívu, a myslím si, že nám to uškodilo, veľa sme stáli a rozhliadali sa,“ povedal hlavný tréner. a generálny manažér Mark Lamb.

„Potom sme veci zmiešali a chalani sa toho držali. Bola to pre nás obrovská výhra. Bol to náročný zápas, boli tam veľké penalty, hralo sa 5 na 3 a rytmus oboch tímov bol za dverami.“ Nemusíte mať žiadny rytmus a držať sa ho. Pre mňa sú to ťažké zápasy a tím, ktorý sa ich zvyčajne drží, vyhráva najdlhšie. Gauthier bol skvelý, zatvoril nám dvere a vyhral. “

READ  Alex Ayala opúšťa W40 Palma del Rio po štvrťfinálovej prehre s Ruskom

Comic mal vo svojom prvom viacbodovom zápase od príchodu do Cougars v lete zo Slovenska asistencie. 17-ročný mladík bol od svojho príchodu vynikajúci a na svojho trénera naďalej robí dojem.

Vie hrať divadelné hry, všetky ich vyrobil, “povedal Lamb. „V tejto lige sa teraz orientuje ako mladý defenzívny muž a učí sa. U mnohých hráčov došlo k určitým prechodom, na ktorých je vidieť nedostatok skúseností a na to, aby sme mohli pokračovať, potrebujeme viac takýchto zápasov.“ ”

Traja strážcovia zostali s Cougars, pričom na súpiske boli aj Tyler Brennan a Tae Young. Neexistuje žiadna záruka, že Gauthier nebude prevedený pred termínom obchodovania 10. januára, ale tieto obavy vložil do úzadia.

„Za posledných pár týždňov určite došlo k nejakým napätým chvíľam. Vôbec som nevedel, kam budú padať žetóny, a očividne milujem Mesto princa Georga,“ povedal. „V zásade je to môj domov posledných päť rokov a bolo ťažké opustiť toto miesto a som skutočne rád, že som mohol zostať.“

„Bol to môj cieľ s týmto tímom, odkedy som tu, nevideli sme play off, odkedy som tu v roku (2016), takže chcem vyhrať predtým kdekoľvek inde. Tento tím a toto mesto mi dali toľko šancí a toľko príležitostí, ktoré mi pomôžu rásť ako jednotlivcovi. A tiež ako hráčovi. Chcem byť schopný pomôcť tomuto tímu, možno kandidovať tento rok. Sme skutočne talentovaný tím a keď sa sem dostaneme, kto vie, čo bude. stať sa. „

LOOSE PUCKS: Caden Fanshaw, rodák z Prince George, ktorý kedysi dobrovoľne slúžil ako palica pumy, si vo svojom prvom zápase v sobotu ako pomocný hráč zabezpečil miesto v manažmente snowboardingu … Toto bol začiatok nevídanej šestky mini-séria základnej časti medzi týmito dvoma tímami. Po nedeľňajšej odvete o 14. hodine v Centre CN zamieria tímy do Victorie, kde budú hrať budúci piatok a sobotu, a potom sa v utorok 26. októbra a v stredu 27. októbra vrátia na zápasy k princovi Georgeovi. Ponechala uzavretú medzinárodnú pozemnú hranicu a prinútila WHL obnoviť svoj harmonogram tak, aby zohľadňoval skutočnosť, že tímy BC a Division USA nedokážu hrať navzájom v pôvodných zápasoch na Západnej konferencii najskôr do polovice novembra. … čo znamená, že Cougars a Royals budú hrať oddelene So 780 kilometrami diaľnic, navzájom 14 -krát v tejto sezóne … Počas druhej prestávky združenie Cougars Alumni dalo šek na 63 285 dolárov nadácii Spirit of the North Healthcare Foundation, výťažok z charitatívneho golfového šampionátu absolventov Cougars sa uskutočnil v júli v golfovom a curlingovom klube Prince George.

READ  Thomas Jorko končí svoju 14-mesačnú absenciu gólom Philfer Knights

Sobotňajšie zhrnutie WHL

Royals 1 at Cougars 3

Prvé obdobie

Bez bodovania

Tresty – Spizawka Vic (fixácia) 0:52, Palmer Vic (podrazenie, podával Scott) 2:23, hnedý PG (vysoká lepivosť) 5:36, Samson PG (vysoká lepivosť) 5:56, Larokový Vic (rezanie) 10 : 40, Armstrong PG (zasahujúci) 12:21, Samson PG (zdržanie hry) 13:32, Eastman PG (zakopnutie) 16:38, miesto vo vás (príliš veľa mužov, obsluhuje Zborovskiy) 18:23.

druhé obdobie

1. Victoria, Scott 1 (Biltz) 6:20

2. Princ George, Hawker 4 (Zimmer, CMYK) 14:09

Vylúčenia – Eastman BJ (koleno) 2:41, Newman Vic (strih) 3:04, Boy BJ (vysoká lepivosť) 6:42.

tretia tretina

3. Prince George, Headt 2 (CMYK, Thornton) 15:52

4. Prince George, O’Brien 1 (Thornton) 19:02 (sk)

Tresty – nič.

Strely na bránu od

Victoria 5 9 9 -23

Princ George 5 10 17-32

Cieľ – Victoria, Palmer (vľavo, 1-3); Princ George, Gauthier (Ž, 1-1).

Rozhodcovia – Taylor Borzinski, Kyle Kowalski; Čiari – Caden Fanshaw, Scott Vollmer.

Silové hry – Vic: 0-7; PG: 0-5.