Ako sa pozerať na Majstrovstvá sveta juniorov IIHF 14. augusta – USA vs Švédsko, viac kanálov, stream, ukážka

V predposledný deň turnaja majstrovstiev sveta juniorov sa koná jeden z vrcholov dvoch svetových veľmocí a na súpiske sú aj ďalšie vzrušujúce súboje.

Fínsko (2-0-0) – Slovensko (1-2-0)

Fínsko malo vo svojom druhom štvrtkovom zápase na turnaji proti Českej republike určité problémy. Fíni sa ocitli na začiatku súťaže 2:0, ale vrátili sa s dvojicou, aby vyrovnali zápas na začiatku druhého polčasu, hoci Aato Ratti dal Fínsku vedenie v treťom polčase, Česi sa dokázali vrátiť do zápasu. hra. Pripojte hru. Zápas dospel do predĺženia a išlo sa do penaltového rozstrelu. Robbie Garventi a Kasper Symmontival skórovali dvakrát a Fínom tak vyhrali 4:3. Na súpiske bodoval aj Yarvente, kým Levi Merilinen zachránil 23 zákrokov v snahe vyhrať.

Slovensko sa vyhlo katastrofe, keď sa v piatok stretli s Lotyšskom. Po tom, čo Lotyšsko skončilo v prvej dvadsaťminútovke ako prvé, vsietil Adam Sikora a v druhom polčase dal Slovákom vedenie Dalibor Dvorski. Lotyšsko vyrovnalo neskoro v kádri a keďže v treťom zápase nikto neskóroval, bolo potrebné predĺženie. Po predĺžení nič neriešilo, Roman Faith a Matti Kaslik skórovali v penaltovom rozstrele a zabezpečili tak výhru Slovenska 3:2. Netminder Simon Latkoczy prišiel do hry, keď bol povolaný, zastavil 23 z 25 striel, ktorým čelil.

Česká republika (1-1-1) – Lotyšsko (0-2-1)

Lotyšsko sa v piatok večer priblížilo k prekvapeniu Slovenska. Dans Locmelis dal Lotyšsku oddych počas prvého polčasu, kým sa Slováci v druhom polčase vrátili dvoma gólmi. Niks Fenenko skóroval na dva góly, ale ani jeden tím nedokázal skórovať do konca regulačného hracieho času ani predĺženia, a to vďaka Brunovi Bruverisovi, ktorý zakončil 39 zákrokmi v sieti Lotyšska. Slovensko však nájde spôsob, ako to dostať z penaltového rozstrelu, Lotyšsku tak ostáva iba bod.

READ  Nesprávny tím Slovenska hľadá „zázrak“ proti Španielsku

Česká republika bola v sobotu večer plná hostí Kanaďanov. Hoci Martin Resavi skóroval ako prvý za Čechov, Kanada sa vrátila dvoma gólmi do konca prvého polčasu a potom sa prebojovala ďalšími tromi gólmi na cestu k víťazstvu 5:1 nad Čechmi. Česi vyrovnali 57:23 a Tomáš Suchánek predviedol úžasné zákroky, aj keď utrpel prehru.

USA (3-0-0) – Švédsko (2-0-0)

Víťaz tejto hry s najväčšou pravdepodobnosťou získa najlepšie nasadenie v skupine B.

Švédsko zaznamenalo vo svojom druhom zápase na turnaji presvedčivejšie víťazstvo ako vo svojom prvom. Švédsko po tom, čo v stredu sotva zdolalo Švajčiarsko, rozdrvilo v piatok Rakúsko o šesť gólov. Po tom, čo v úvodnom kádri otvoril skóre Simon Edvinsson, Tre Kronor pridal tri góly v druhej tretine a dostal sa do vedenia. Dokázali preplávať zvyšok cesty za víťazstvom 6:0. Emile Andre strelil dva góly a pridal aj asistenciu, zatiaľ čo Fabian Lisel zaznamenal gól a asistenciu. Isaac Rosen a Theodor Niederbach zavŕšili góly Švédska proti Švajčiarsku.

Bol to ďalší zápas a ďalší dominantný výkon pre Spojené štáty, keď v sobotu čelili Rakúsku. Na rozdiel od predchádzajúcich zápasov na turnaji Američania strieľali góly skôr a častejšie. White Kaiser skóroval necelú minútu zápasu, keď v prvých 20 minútach strelil dva góly. Spojené štáty americké skončili so štyrmi gólmi v prvom polčase, predtým dva strelil Carter Mazur v druhom polčase. Američania si to odniesli zľahka, vyhrali 7:0. Matthew Coronato a Sasha Pastogov zaznamenali po góle a asistencii a Red Savage dokázal streliť aj gól USA.