3 Blackhawks Horizons prispeli k víťazstvu tímu USA na Junior World Opening Day

Majstrovstvá sveta juniorov 2022 sa začali v nedeľu prípravnými zápasmi. Boli tam traja potenciálni Chicago Blackhawks a všetci prispeli k výhre tímu USA 3:2 nad Slovenskom.

Michael Krutel, jediný ďalší hráč Hawks na turnaji, vynechal, keď jeho český tím podľahol Kanade 6:3. Crotel si odpykáva trest na dva zápasy, ktorý sa presunul z minuloročného šampionátu.

Vyhliadky amerického Blackhawks dopadli takto:

Drew predavač

Drew Commisso je brankárskou jednotkou tímu USA na Majstrovstvách sveta juniorov v roku 2022. V druhom kole roku 2020 Hawks vyhrali a predviedli 23 zákrokov z 25 striel, aby doviedli Američanov na Slovensko.

Pokojný priebeh slovenskej ofenzívy v polovici zápasu zanechal Commessa počas dvoch kúziel relatívne nevyskúšaného. Slováci ale v posledných 20 minútach zvýšili tlak. Commisso povolil dva góly, z ktorých jeden padol v silovom zápase. S prípadným tretím gólom sa nepočítalo pre kontakt kotúča s vysokou hokejkou Slovenska pred vstupom do siete.

IIHF však zavolala Commesso Team USA’s Najlepší hráč v hre.

Landon Slaggert

Landon Slaggert odštartoval tretí šampionát v čiarovom korčuľovaní pre tím USA. V druhom polčase gólom zvýšil náskok Američanov na vtedajších 3:0.

Číslo dokonale zahŕňa Slaggertov štýl hry. Výber Blackhawks v treťom kole pre rok 2020 hrá náročnú hru, ktorá vyvrcholí nezvyčajným gólom v bráne.

Okrem gólu si Slagert v čase 12:24 pripísal na konto aj dve celkové strely a štyri minúty pokutových kopov.

Biely cisár

White Kaiser na úvod turnaja viedol ľavú stranu druhého obranného dua Američanov. Poslal asistenciu cez Slaggerta, ako je uvedené vyššie.

Kaiser, ktorý je aj výberom Hawks v treťom kole pre rok 2020, pridal v čase 17:48 ľadového času štyri strely a dve minúty pokutových kopov.

Čo je nové v aplikácii Tap Next?

Potenciálne trio Black Hawks v tíme USA sa vráti do akcie v utorok 28. decembra proti Švajčiarsku. Českí spoluhráči Michaela Krutela budú opäť chýbať pri stretnutí s Nemeckom v pondelok 27. decembra.

READ  Proti plánu vlády na zatvorenie špeciálnej prokuratúry demonštrujú na Slovensku tisíce ľudí

SÚVISIACE: Ako a kedy sledovať vyhliadky Blackhawks na majstrovstvách sveta juniorov 2022

Sledujte Tap Sports Net na sociálnych médiách!

Bakalár žurnalistiky – University of Illinois 2016 | Šéfredaktor na OnTapSportsNet.com | Panelák na podcastoch Four Feathers a Sox On Tap