2. deň RoundUp EuroHockey Championship III, ženy, Lipovci

Druhý slnečný deň začal prerušeným a presunutým zápasom medzi Ukrajinou a Slovinskom.

Ukrajina-Slovinsko 14-0

2019 Ukrajina vypadla z majstrovstiev Európy v hokeji II a tu prišli vyhrať. „Minulý rok sme hokej nehrali a sme radi, že sme sa vrátili na správnu cestu,“ povedala trénerka Ukrajiny Svetlana Makayeva. „Hráči i zamestnanci sú radi, že si hokej opäť užívajú a tím EHF odviedol skvelú prácu. vpred s týmito udalosťami. “

Zápas nebol náročný, chytrá taktická príprava a veľa ťahov „na jeden dotyk“ prinášajú ľahké víťazstvo ukrajinského tímu, konečný stav 14-0. Kapitánka Slovinska Andrea Retoberová požiadala celý zápas, aby sa nevzdával a hral do poslednej sekundy. To je duch, ktorý chcú diváci vidieť od každého hokejistu.

Góly strelia 5 gólov z poľa (Ševčenko Julia), 4 góly z poľa (Leonova Karina), 2 góly z poľa (Korovska Olha), 1 gól z poľa (Honcharenko Olha), 1 gól z pokutového kopu (Ponomarenko Oksana, Kernoz Jevnia).

Slovensko – Portugalsko 1-6

Druhý zápas dňa bol milým prekvapením, pretože portugalská reprezentantka sa po dlhšej prestávke zúčastnila akcie žien a ukázala, že sem prišli s jasným odkazom – zisk majstrovského titulu. Je to ich prvé medzinárodné podujatie pre všetky ženy. Tento slovenský národný tím je druhým podujatím EuroHockey v rovnakom mieste konania, Lipovci.

V prvých 15 sekundách sme videli prvý gól od Claudie Fidalgo. Počas celého zápasu bola portugalská reprezentácia pod kontrolou. Mali 4 trestné rohy, ale žiadne z nich si neuvedomili. Slovenský tím mal zároveň 5 pokutových kopov a na konci tretej štvrtiny strelil prvý gól z PC.

Vo štvrtej štvrtine sa Slovensko snažilo streliť ešte aspoň jeden gól, ale portugalskí obrancovia boli na to dobre pripravení. Konečný výsledok 6-1, počet strelených gólov: Portugalsko 3 góly z poľa (Ledesma Mariana), 2 góly z poľa (Bruce Sonia), 1 gól z poľa (Fidalgo Claudia), Slovensko 1 gól z penalty (Veskokova Carolina).

READ  Slovenské MiGy-29 dorazia na Ukrajinu, ak susedia pomôžu: hláste sa

Švajčiarsko vs Turecko 3-2

Dnešný posledný zápas bol medzi dvoma silnými tímami – Švajčiarskom a Tureckom. Tieto tímy proti sebe hrali naposledy v roku 2017 a konečný stav bol 2: 1, zvíťazilo Turecko.

V roku 2019 zostúpil turecký tím z turnaja EuroHockey II. Zápas sa začína intenzívne, pričom oba tímy zvolili taktiku „vysokého tlaku“, ktorá pomohla obom tímom streliť prvé góly v prvej štvrtine.

Na začiatku druhej štvrtiny strelila Elena Trochu skvelý gól a nechala Švajčiarsko viesť až do konca prvého polčasu.

V tretej štvrtine turecký tím zahájil hru a po desiatej minúte vyrovnal stav na 2 – 2. Štyri minúty zostali a Švajčiarsko strelilo konečný gól a vyhralo zápas 3: 2.

Góly: Švajčiarsko 1 gól z poľa (Troch Elena, Buhler-Nélie), 1 pokutový kop (Stumps Sophie). Turecko dva góly z pokutového kopu (Gultekin Fatma Songul).