Preview: 1. etapa Giro d’Italia

1. etapa Giro d’Italia

Bologna › (Bologna) San Luca

Dátum: Sobota, 11. mája
Dĺžka: 8 km
Profil: Individuálna časovka

Štart: 16:50
Cieľ: 20:00
TV Prenos: Eurosport 1 – 16:45

Giro d’Italia 2019 štartuje netradičnou krátkou časovkou s dojazdom na vrchol stúpania a už v prvej etape sa tak pravdepodobne do ružového dresu oblečie jeden z veľkých favoritov. Väčšina favoritov štartuje pre riziko dažďa medzi prvými, Simon Yates vyrazí na trať takmer ako posledný. 

Trasa

Štart etapy sa nachádza v centre Bologne. Po spustení sa na trať čaká na pretekárov rovinatých 6 kilometrov v mestskej zástavbe. O záver sa postará 2,1 km dlhé stúpanie Colle della Guardia s priemerným sklonom 9,7 % a maximom na úrovni 16 %. Samotný cieľ sa nacháda neďaleko Santuario della Madonna di San Luca, baziliky s výhľadom na historické centrum Bologni.

Favoriti

Úvodná časovka má mimoriadne špecifický charakter, je krátka s prudkým stúpaním na záver. Favoritmi by tak mali byť najmä vrchári, resp. cyklisti, ktorí budú bojovať o ružový dres. Najväčším adeptom na triumf bude určite jeden z trojice Tom Dumoulin (Sunweb), Primož Roglič (Jumbo-Visma) alebo Simon Yates (Mitchelton-Scott).

Nový držiteľ hodinového rekordu a časovkársky špecialista Victor Campenaerts (Lotto-Soudal) sa nechal počuť, že aj v tejto prvej časovke s prudkým kopcom na záver sa chce pobiť o víťazstvo. Dobrým tipom na zajtrajší triumf by mohol byť aj Bob Jungels (Deceuninck Quick-Step) alebo Ion Izaguirre (Astana).

Štartové časy

1. Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb – 16:50
2. Tanel Kangert (Est) EF Education First – 16:51
3. Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin – 16:52
4. Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale – 16:53
5. Miguel Ángel Lopéz (Col) Astana – 16:54
6. Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe – 16:55
7. Bob Jungels (Lux) Deceuninck – Quick-Step – 16:56
8. Victor Campenaerts (Bel) Lotto-Soudal – 16:57
9. Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida – 16:58
10. Arnaud Démare (Fra) Groupama-FDJ – 16:59
11. Amaro Antunes (Por) CCC – 17:00
12. Primož Roglič (Slo) Jumbo-Visma – 17:01
13. Mikel Landa (Esp) Movistar – 17:02
14. Damiano Cima (Ita) Nippo Vini Fantini Faizanè – 17:03
15. Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec – 17:04
16. Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo – 17:05
17. Giovanni Carboni (Ita) Bardiani-CSF – 17:06
18. Mark Renshaw (Aus) Dimension Data – 17:07
19. Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates – 17:08
20. Mike Nieve (Esp) Mitchelton-Scott – 17:09
21. Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy – 17:10
22. Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos – 17:11
23. Chad Haga (USA) Team Sunweb – 17:12
24. Hugh Carthy (GBr) EF Education First – 17:13
25. Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin – 17:14
26. Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale – 17:15
27. Ion Izagirre (Esp) Astana – 17:16
28. Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe – 17:17
29. James Knox (GBr) Deceuninck – Quick-Step – 17:18
30. Thomas De Gendt (Bel) Lotto-Soudal – 17:19
31. Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida – 17:20
32. Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ – 17:21
33. Victor de la Parte (Esp) CCC – 17:22
34. Laurens De Plus (Bel) Jumbo-Visma – 17:23
35. Richard Carapaz (Ecu) Movistar – 17:24
36. Hiroki Nišimura (Jpn) Nippo Vini Fantini Faizanè – 17:25
37. Mattia Cattaneo Ita) Androni Giocattoli-Sidermec – 17:26
38. Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo – 17:27
39. Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF – 17:28
40. Danilo Wyss (Sui) Dimension Data – 17:29
41. Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates – 17:30
42. Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott – 17:31
43. Davide Cimolai (Ita) Israel Cycling Academy – 17:32
44. Pavel Sivakov (Rus) Team Ineos – 17:33
45. Sam Oomen (Ned) Team Sunweb – 17:34
46. Joseph Dombrowski (USA) EF Education First – 17:35
47. Dmitrij Strachov (Rus) Katusha-Alpecin – 17:36
48. Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2r La Mondiale – 17:37
49. Andrej Zajc (Kaz) Astana – 17:38
50. Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe – 17:39
51. Pieter Serry (Bel) Deceuninck – Quick-Step – 17:40
52. Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott – 17:41
53. Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida – 17:42
54. Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ – 17:43
55. Laurens Ten Dam (Ned) CCC – 17:44
56. Jos Van Emden (Ned) Jumbo-Visma – 17:45
57. Luis Mas (Esp) Movistar – 17:46
58. Marco Canola (Ita) Nippo Vini Fantini Faizanè – 17:47
59. Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec – 17:48
60. Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo – 17:49
61. Lorenzo Rota (Ita) Bardiani-CSF – 17:50
62. Scott Davies (Gbr) Mitchelton-Scott – 17:51
63. Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates – 17:52
64. Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott – 17:53
65. Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy – 17:54
66. Jhonn Narvaes Prado (Ecu) Team Ineos – 17:55
67. Jan Bakelants (Bel) Team Sunweb – 17:56
68. Nathan Brown (USA) EF Education First – 17:57
69. Jenthe Biermans (Bel) Trek-Segafredo – 17:58
70. Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale – 17:59
71. Jan Hirt (Cze) Astana – 18:00
72. Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe – 18:01
73. Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck – Quick-Step – 18:02
74. Jelle Vanendert (Bel) Lotto-Soudal – 18:03
75. Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida – 18:04
76. Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ – 18:05
77. Francisco Vento (Esp) CCC – 18:06
78. Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma – 18:07
79. Hector Carretero (Esp) Movistar – 18:08
80. Giovanni Lonardi (Ita) Nippo Vini Fantini Faizanè – 18:09
81. Matteo Mantaguti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec – 18:10
82. Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo – 18:11
83. Luca Covili (Ita) Bardiani-CSF – 18:12
84. Enrico Gasparotto (Ita) Dimension Data – 18:13
85. Tom Bohli (Sui) UAE Team Emirates – 18:14
86. Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott – 18:15
87. Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy – 18:16
88. Eddie Dunbar (Irl) Team Ineos – 18:17
89. Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb – 18:18
90. Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education First – 18:19
91. Reto Hollenstein (Sui) Katusha-Alpecin – 18:20
92. François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale – 18:21
93. Pello Bilbao (Esp) Astana – 18:22
94. Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe – 18:23
95. Mikkel Honoré (Den) Deceuninck – Quick-Step – 18:24
96. Jasper De Buyst – (Bel) Lotto-Soudal – 18:25
97. Andrea Garosio (Ita) Bahrain-Merida – 18:26
98. Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ – 18:27
99. Jakub Mareczko (Ita) CCC – 18:28
100. Paul Martens (Ger) Jumbo-Visma – 18:29
101. Antonio Pedrero (Esp) Movistar – 18:30
102. Juan José Lobato (Esp) Nippo Vini Fantini Faizanè – 18:31
103. Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec – 18:32
104. Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo – 18:33
105. Mirco Maestri (Ita) Bardiani-CSF – 18:34
106. Ben O’Connor (Aus) Dimension Data – 18:35
107. Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates – 18:36
108. Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott – 18:37
109. Rubén Plaza (Esp) Israel Cycling Academy – 18:38
110. Sebastián Henao (Col) Team Ineos – 18:39
111. Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb – 18:40
112. Sacha Modolo (Ita) EF Education First – 18:41
113. Vjačeslav Kuznecov (Rus) Katusha-Alpecin – 18:42
114. Nico Denz (Ger) Ag2r La Mondiale – 18:43
115. Manuele Boaro (Ita) Astana – 18:44
116. Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe – 18:45
117. Florian Senechal (Fra) Deceuninck – Quick-Step – 18:46
118. Roger Kluge (Ger) Lotto-Soudal – 18:47
119. Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida – 18:48
120. Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ – 18:49
121. Josef Černý (Cze) CCC – 18:50
122. Tom Leezer (Ned) Jumbo-Visma – 18:51
123. José Rojas (Esp) Movistar – 18:52
124. Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo Vini Fantini Faizanè – 18:53
125. Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec – 18:54
126. Markel Irizar (Esp) Trek-Segafredo – 18:55
127. Umberto Orsini (Ita) Bardiani-CSF – 18:56
128. Giacomo Nizzolo (Ita) Dimension Data – 18:57
129. Juan Sebastián Molano (Col) UAE Team Emirates – 18:58
130. Brent Bookwalter (USA) Mitchelton-Scott – 18:59
131. Connor Dunne (Irl) Israel Cycling Academy – 19:00
132. Ivan Ramiro Sosa (Col) Team Ineos – 19:01
133. Jai Hindley (Aus) Team Sunweb – 19:02
134. Sean Bennett (USA) EF Education First – 19:03
135. Daniel Navarro (Esp) Katusha-Alpecin – 19:04
136. Lawrence Warbasse (USA) Ag2r La Mondiale – 19:05
137. Davide Villella (Ita) Astana – 19:06
138. Pawel Pojanski (Pol) Bora-Hansgrohe – 19:07
139. Eros Capecchi (Ita) Deceuninck – Quick-Step – 19:08
140. Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto-Soudal – 19:09
141. Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida – 19:10
142. Jacopo Gurnieri (Ita) Groupama-FDJ – 19:11
143. Lukasz Owsian (Pol) CCC – 19:12
144. Antwan Tolhoek (Ned) Jumbo-Visma – 19:13
145. Andrey Amador (Crc) Movistar – 19:14
146. Nicola Bagioli (Ita) Nippo Vini Fantini Faizanè – 19:15
147. Miguel Lopéz (Col) Androni Giocattoli-Sidermec – 19:16
148. William Clarke (Aus) Trek-Segafredo – 19:17
149. Paolo Simion (Ita) Bardiani-CSF – 19:18
150. Ryan Gibbons (Rsa) Dimension Data – 19:19
151. Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates – 19:20
152. Jack Bauer (Nzl) Mitchelton-Scott – 19:21
153. Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy – 19:22
154. Christian Knees (Ger) Team Ineos – 19:23
155. Rob Power (Aus) Team Sunweb – 19:24
156. Matti Breschel (Den) EF Education First – 19:25
157. Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin – 19:26
158. Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale – 19:27
159. Dario Cataldo (Ita) Astana – 19:28
160. Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe – 19:29
161. Elia Viviani (Ita) Deceuninck – Quick-Step – 19:30
162. Adam Hansen (Aus) Lotto-Soudal – 19:31
163. Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida – 19:32
164. Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ – 19:33
165. Kamil Gradek (Pol) CCC – 19:34
166. Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma – 19:35
167. Jasha Sütterlin (Ger) Movistar – 19:36
168. Ivan Santaromita (Ita) Nippo Vini Fantini Faizanè – 19:37
169. Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec – 19:38
170. Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo – 19:39
171. Manuel Senni (Ita) Bardiani-CSF – 19:40
172. Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data – 19:41
173. Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates – 19:42
174. Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott – 19:43
175. Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy – 19:44
176. Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos – 19:45